Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Atrapa fotoradaru spoosbem na przekraczających prędkość? [video]

Data publikacji: Autor: (mm) TVN24/x-news

We wsi Mniszew w województwie mazowieckim jeden z mieszkańców postawił na swoim podwórku „rzeźbą nowoczesną”, ponieważ miał dość pędzących samochodów. - To nie jest atrapa fotoradaru, tylko rzeźba nowoczesna. Ja mam pojęcie sztuki industrialnej. Taką miałem ochotę, żeby to stało - tłumaczy Paweł Perudzki / Fot. TVN24/x-news We wsi Mniszew w województwie mazowieckim jeden z mieszkańców postawił na swoim podwórku „rzeźbą nowoczesną”, ponieważ miał dość pędzących samochodów. - To nie jest atrapa fotoradaru, tylko rzeźba nowoczesna. Ja mam pojęcie sztuki industrialnej. Taką miałem ochotę, żeby to stało - tłumaczy Paweł Perudzki.

We wsi Mniszew w województwie mazowieckim jeden z mieszkańców postawił na swoim podwórku „rzeźbą nowoczesną”, ponieważ miał dość pędzących samochodów. - To nie jest atrapa fotoradaru, tylko rzeźba nowoczesna. Ja mam pojęcie sztuki industrialnej. Taką miałem ochotę, żeby to stało - tłumaczy Paweł Perudzki / Fot. TVN24/x-news"Rzeźba” jest jednak łudząco podobna do fotoradaru. Mężczyzna postawił ją w samym rogu swojej posesji przy zakręcie drogi na wjeździe do wioski. Pan Paweł uczynił to ze strachu, że ktoś, kto nie przestrzega ograniczenia do 50 km/h, nie utrzyma się w zakręcie i skończy w jego domu.

Okoliczni mieszkańcy inicjatywę popierają. Są zadowoleni, że kierowcy zwalniają i jest łatwiej choćby przejść przez drogę. Teoretycznie trasę przelotową przez wieś należałoby przebudować albo poprowadzić bokiem, ale jak mówi Marek Drapała, wójt gminy Magnuszew, sprawa otrzymała w Generalnej Dyrekcji Dróg niski priorytet. - Aktualnie jesteśmy na pozycji 844 do realizacji - twierdzi.

Zobacz też: Lewandowski jest w gazie! Dwa gole ze Szkocją! [Skrót meczu]

Urzędnicy przyznają, że na szybką przebudowę nie ma co liczyć, ale nie mają nic przeciwko prywatnej inicjatywie pana Pawła. - Jest poza pasem drogi na terenie prywatnym, nie emituje sygnałów świetlnych, dźwiękowych i nie rozprasza kierowcy - mówi Jan Krynicki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.


Jeep dla Ciebie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • obłaskawiacz (gość)

  Za kilka dni będą mieli gdzieś efekt psychologiczny onej "rzeźby" :)))

 • lordofchaos (gość)

  generalnie mi sie podoba

 • Paf (gość)

  Generalnie jestem przeciwko usuwaniem pustych puszek od fotoradarów, bez elektroniki w środku. Swoją funkcję "zwalniającą" dobrze spełniały.

 • popieram (gość)

  Ta atrapa powinna mieć jeszcze lufę wymierzoną w ch.ja który nie wie co to ograniczenie prędkości. W przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości lufa powinna "pluć" ołowiem albo stalą między oczy pirata. Skoro teoretyczne państwo dysponujące armią 100.000 policjantów nie potrafi zadbać o bezpieczeństwo narodu to naród powinien korzystać z każdej możliwości eliminacji odmóżdżeńców.

 • Fred (gość)

  Wskazywanie miejscowości gdzie postawiono tę atrapę - to zwykłe świństwo. Jak kierowcy się zwiedzą to przestaną zwalniać. To jest mniej więcej tak drodzy durni "redaktorzy" jak z dziećmi z "Okna Życia". Najpierw mówi się, żeby kobiety nie zabijały noworodków, po to tworzy się "Okna Życia" , zapewnia o dyskrecji, a później jak takie dziecko znajdzie się w oknie , to wszyscy latają i szukają matki ? Po co ? się pytam. Durnoty jedne dla sensacji zrobicie wszystko, wszystko zdradzicie byle by wyszło , że jesteście najlepiej poinformowani. Sępy zakichane.Zero klasy.

 • Kierowca spokojny (gość)

  Gdy jakiś pirat, poinformowany że ten radar to lipa, wjedzie w ten dom i kogoś zabije, należy dać właścicielowi "rzeźby" nazwisko i adres idioty który to opublikował, i długi sznur do wieszania niekoniecznie bielizny.

 • olo (gość)

  Po miesiącu wymienić na radar policyjny i po kłopocie , zdziwienie januszy na bank.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości