Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37738 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Audi A3 Cerruti

Data publikacji: Autor: (bg)

 Wyzwaniem stało się dla Cerruti zaprojektowanie samochodu, którym nie tylko dojedziemy do celu, ale w którym poczujemy się jak w najlepiej skrojonym ubraniu

.

"Połączenie koloru żółtego z najmodniejszym odcieniem grafitu, do tego wysublimowane dodatki - oto recepta na sukces" - powiedział Nino Cerruti - włoski kreator mody, który zaprojektował wyłącznie na rynek polski limitowaną serię 50 egzemplarzy Audi A3 Cerruti.

Prace nad projektem trwały od jesieni ubiegłego roku do lutego 2002, kiedy rozpoczęto produkcję. Jako model wyjściowy wybrano wersję A3 z silnikiem 1.8T o mocy 150 KM i bardzo bogatym wyposażeniem "Ambiente" obejmującym m.in. systemy ABS, ASR, ESP, cztery poduszki powietrzne, klimatyzację elektroniczną, czy pełny pakiet elektryczny.

Skórzana tapicerka w kolorze Aztecgold oraz logo Cerruti na dźwigni zmiany biegów i przedniej atrapie chłodnicy czy podpis na klapie bagażnika - wyróżniają ten model spośród innych A3.
Do każdego auta dołączono brelok i zestaw trzech toreb podróżnych z kolekcji Cerruti. Każdy nabywca otrzyma też certyfikat pochodzenia samochodu wraz z kolejnym numerem (od 1 do 50) i podpisem włoskiego kreatora. Cena auta wynosi 27 000 euro.

Nadwozie jest w kolorze tytanu (nie występuje seryjnie w tym modelu) i połączono je z jasnymi elementami wykończenia wnętrza.

Nino Cerruti
Marzył o dziennikarstwie, jednak zrządzeniem losu stał się jednym z największych kreatorów mody. W roku 1967 zakłada firmę "Cerruti 1881" Jej siedziba mieści się na paryskim Placu Medelein. W kolejnych latach działalność firmy zostaje poszerzona o damską bieliznę i perfumy. W latach 80. osiąga kolejny sukces lansując ubiory sportowe i linię "Cerruti Brothers".
Nino Cerruti od wielu lat projektuje kreacje dla sław tej wielkości co Catherine Deneuve, Faye Dunawey, Sharon Stone, Yves Montand, Pierce Brosnan, Jack Nicholson, Bruce Wilis. Jest nauczycielem innych kreatorów mody, m.in. Armaniego.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Audi A3 zdjęcia

Audi A3 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Audi A3 Cena

Części dla marki Audi

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

680 zł