Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Audi A5 z nowym silnikiem

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Audi A5 z nowym silnikiem Audi A5 Coupe otrzyma nowy silnik benzynowy - jednostkę 1.8 TFSI o mocy 170 KM. Jak twierdzi producent w stosunku do poprzednika spalanie zmniejszyło się o 21 procent.

Nowy silnik A5 ma bezpośredni wtrysk benzyny FSI, ale wykorzystuje także wtrysk pośredni. Jest wykorzystywany przy częściowym obciążeniu. Według producenta taka technologia obniża zużycie paliwa i redukuje emisję cząstek stałych do tego stopnia, że silnik ten spełnia wymagania normy Euro 6, która zacznie obowiązywać dopiero w 2015 roku.

Bezpośredni wtrysk jest aktywny w momencie rozruchu silnika i przy dużych obciążeniach. Aby poprawić spalanie wprowadzono też Audi valvelift - system sterujący skokiem zaworów. Opracowano również elektroniczny układ regulacji temperatury cieczy chłodzącej. Całkowicie nową konstrukcją jest także turbosprężarka.

Zobacz też: Audi Q3 już w Polsce - zobacz zdjęcia i ceny

Nowy, benzynowy silnik A5 cechuje wysoki moment obrotowy wynoszący 320 Nm dostępny już od 1400 obr./min. Według danych fabrycznych jednostka 1.8 TFSI sprawia, że auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,9 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 230 km/h. Średnio samochód zużywa 5,7 litra paliwa na 100 km.

Wojciech Frelichowski

Audi A5 z nowym silnikiem
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Audi A5 z nowym silnikiem

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości