Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Audi A6

Data publikacji: Autor: (pro)

Kilka dni temu ruszyła produkcja nowego modelu Audi A6.
Pojazd zostanie oficjalnie zaprezentowany już w najbliższą środę w Genewie.

Dwa modele Audi – A4 i A6 – od lat decydują o sukcesie tej niemieckiej marki. Jeszcze w latach 70-tych pojazdy tego producenta konkurowały z Fordem czy koncernowym bratem - Volkswagenem. Wytężona praca konstruktorów i odważne decyzje szefów w ciągu kilkunastu lat pozwoliły osiągnąć pojazdom tej marki techniczne wyżyny, umożliwiając konkurencję z Mercedesem czy BMW. Wśród limuzyn segmentu E, ugruntowaną pozycję ma od lat model A6. Kilka dni temu ruszyła seryjna produkcja nowego modelu, który swoją światową premierę będzie miał już w najbliższą środę podczas Salonu Samochodowego w Genewie.

W nowy produkt firma zainwestowała prawie 530 milionów euro, a roczne możliwości produkcyjne wynoszą blisko 80 tys. egzemplarzy.

Linia nadwozia z potężnym grillem ukazuje sportowy charakter, któremu dorównuje dopracowany układ zawieszenia i silniki. Krokiem zmierzającym do poprawienia osiągów było wykorzystanie aluminium i stali szlachetnej, obniżając wagę całej konstrukcji – w porównaniu z poprzednikiem – o 30 kilogramów.
W produkcję Audi A6 zaangażowanych jest ponad 8 tys. pracowników z zakładu w Neckarsulm, zatrudniającego blisko 14 tys. osób.

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości