Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Audi A6 dla koneserów

Data publikacji: Autor: (rp)

Fot. Audi: Na nasz rynek wprowadzono Audi A6 Avant. Najtańszy model z silnikiem 2,4 l/177 KM kosztuje 178 tys. zł. W klasie Audi odbiera klientów Mercedesowi. Na nasz rynek wprowadzono właśnie model A6 Avant. Najtańsza wersja kosztuje 178 tys. zł.

W klasie wyższej marka Audi staje się coraz popularniejsza, odbierając klientów Mercedesowi. Na nas z rynek wprowadzono właśnie Audi A6 Avant. Najtańsza wersja kosztuje 178 tys. zł.

 

Niektórzy mówią, że zaprojektowanie samochodu wysokiej klasy jest łatwe, gdyż konstruktorzy nie mają ograniczeń finansowych i mogą korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań. Problem polega tylko na tym, by zaakceptowali je nabywcy. Wygląda na to, że naszpikowane techniką Audi bogatym klientom podoba się coraz bardziej. Fot. Audi: Na nasz rynek wprowadzono Audi A6 Avant. Najtańszy model z silnikiem 2,4 l/177 KM kosztuje 178 tys. zł.

 

Wersja kombi, nazwana Avant, wykorzystuje podzespoły sedana. Za dopłatą otrzymać można pneumatyczne zawieszenie, które utrzymuje prześwit pojazdu bez względu na obciążenie, co w przypadku auta typu kombi jest korzystne. Bagażnik pojazdu ma objętość 565 l.

 

Do napędu auta przewidziano pięć silników 6 i 8-cylindrowych. Najsłabszy, benzynowy V6 osiąga moc 177 KM z pojemności Fot. Audi 2,4 l. Czas rozpędzania pojazdu do prędkości 100 km/h wynosi 9,2 s, a średnie zużycie paliwa – 9,9 l/100 km. Silnik benzynowy z wtryskiem bezpośrednim FSI V6 z pojemności 3,2 l uzyskuje moc 255 KM. Najmocniejszą jednostka napędową jest V8 4,2 l o mocy 335 KM. Gama silników wysokoprężnych zasilanych układem common rail obejmuje jednostki 6-cylindrowe o pojemności 2,7 l /180 KM i 3,0 l/225 KM.

Napęd jest przenoszony na koła przednie lub na obie osie (Quattro) przez manualną 6-biegową skrzynię przekładniową lub automatyczną.

 

Audi A6 Avant to samochód dla koneserów, doceniających nie tylko urodę nadwozia lecz przede wszystkim rozwiązania techniczne. 

  

Ceny wybranych wersji Audi A6 Avant w złotych:

 

2,4 l

178 260

3,2 FSI

230 000

2,7 TDI

202 740

3,0 TDI

231 780

4,2 l

326 500

 

Fot. Audi: Wnętrze jest wykonane bardzo precyzyjnie. Fot. Audi: Bagażnik ma objętość 565 l.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

 • Franz (gość)

  Żeby nas jeszcze było stać na takie wózki... Coż, dla Polaków tylko mocno używane i przechodzone Audi:((

 • magda (gość)

  albo skoda oktawia, to ten sam koncern , hehehhehehehe

 • lew (gość)

  [quote="Franz"]Żeby nas jeszcze było stać na takie wózki... Coż, dla Polaków tylko mocno używane i przechodzone Audi:(([/quote]

 • lew (gość)

  syrenki to była firma.

 • Rysio z Klanu (gość)

  kupie takie na taxi ( o ile mnie znowu nie oszukają)

 • PrZeMoL (gość)

  bardzo ładny design

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości