Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37297 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Motociekawostki / Warto wiedzieć

Audi ABT RS4 Avant. Radiowóz z silnikiem o mocy 530 KM

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. ABT Policyjne auta powinny wyróżniać się dużą mocą silnika. Z takiego założenia wyszła tuningowa firma ABT Sportsline i zaproponowała swoją wersję Audi RS4 Avant dla policjantów.

Audi RS4 Avant w swojej fabrycznej wersji ma pod maską silnik o mocy 450 KM i momencie obrotowym 600 NM. ABT dodał tej jednostce napędowej dodatkowe 80 KM. Zainstalowano m.in. specjalne oprogramowanie ABT Power S dla komputera sterującego, a także dodatkową chłodnicę cieczy i wlot powietrza. Większą kontrolę nad radiowozem zapewniają sportowe stabilizatory ABT.

Wygląd zewnętrzny jest również imponujący. Zmieniono przednią część nadwozia, w tym m.in. grill, który jest wykonany z włókna węglowego. Zamontowano przednie błotniki z otworami dla lepszej wentylacji hamulców. Układ wydechowy ABT ma z cztery końcówki o średnicy 102 mm każda.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Do stylizacji i wyposażenia tego auta przyłożyły się równie firmy Hankook, odpowiedzialna za opony oraz Foliatec.com, która opracowała oryginalne oznaczenia policyjne. Natomiast za sprzęt sygnalizacyjny Power Avant odpowiedzialna jest firma Hella.

Jednak pomimo swojego potencjału pościgowego, Audi RS4 Avant ABT nie będzie ścigał przestępców. Pojazd jest wizualnym elementem kampanii odpowiedzialnego i bezpiecznego tuningu, która jest inicjatywą niemieckiego federalnego ministerstwa transportu oraz niemieckiego stowarzyszenia tunerów samochodowych.

Pierwszy oficjalny pokaz tego samochodu miał miejsce kilka dni temu na targach tuningu Essen Motor Show. Będzie można go tam oglądać na stoisku firmy ABT do 8 grudnia.

Zobacz także: Testujemy Volkswagena Polo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Audi zdjęcia

Audi dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Audi opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Audi Cena

Części dla marki Audi

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

680 zł