Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Audi Q7 i A4 na czele wybieranych modeli

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Audi Drugi kwartał 2016 rozpoczął się dla Audi dalszym wzrostem sprzedaży. W kwietniu zwiększyła się ona o 7,5 procent w porównaniu do kwietnia 2015 i wyniosła blisko 164 350 wprowadzonych na rynek aut. Dwa największe dla Audi rynki – Chiny i Niemcy – odnotowały bardzo duże wzrosty, odpowiednio o 9,4 i o 12,4 procent.

Fot. Audi Największe przyrosty sprzedaży w minionym miesiącu odnotowały przede wszystkim dwa najnowsze modele z Ingolstadt. Sprzedaż nowego Audi Q7 wzrosła na całym świecie aż o 67,5 procent, do blisko 8400 egzemplarzy. Dzięki tym wynikom, luksusowe Q7 przewodzi teraz całej stawce SUV-ów spod znaku czterech pierścieni. Popyt na sportowe samochody terenowe marki Audi wzrósł łącznie o 17,2 procent, a ich sprzedaż w kwietniu skoczyła do blisko 52 150 egzemplarzy. Również nowe Audi A4 kontynuowało swoją dobrą passę. Sprzedaż modeli z całej rodziny A4 – jeszcze przed wprowadzeniem tego samochodu na rynek chiński - wzrosła w ostatnim miesiącu o 34,7 procent, do około 32 100 samochodów.

W Chinach, nowe A4 L trafi do dilerów w drugiej połowie roku. Stworzona specjalnie z myślą o chińskich klientach wersja o zwiększonym rozstawie kół, pod koniec kwietnia świętowała swoją premierę na targach w Pekinie i spodziewa się, że powtórzy sukces swojego poprzednika, który w Chinach sprzedał się w ilości prawie 700 000 egzemplarzy.

W kwietniu, w Państwie Środka odnotowano sprzedaż 49 576 samochodów z całej gamy modelowej Audi. To o 9,4 procent więcej niż w kwietniu 2015. Znaczny wzrost zanotowało Audi Q3 (+25,6%, do poziomu 7298 aut), którego najnowsza generacja trafiła na chiński rynek w zeszłym miesiącu. Również model A3 (+30,6%; 7398 samochodów) jest chętnie wybierany przez chińskich klientów. W całym regionie Azji i Pacyfiku, biorąc pod uwagę wszystkie modele, nastąpił kolejny wzrost, o 9,8 procent, do poziomu blisko 57 300 egzemplarzy.

Redakcja poleca:

- Fiat Tipo. Test oszczędnej wersji 1.6 MultiJet
- Ergonomia wnętrza. Od niego zależy bezpieczeństwo!

- Spektakularny sukces nowego modelu. Kolejki w salonach!

W Europie, obok Niemiec (wzrost o 12,4%; 28 844 aut), dwucyfrowe wskaźniki sprzedaży na początku drugiego kwartału wykazały główne rynki Południowej Europy. 6008 aut sprzedanych we Włoszech oznacza wzrost o 15,0 procent w porównaniu z kwietniem 2015 r. Hiszpania zgłosiła 4827 wprowadzonych na rynek samochodów, co dało wzrost o 17,6 procent. Kwiecień w Polsce był kolejnym miesiącem z dwucyfrową, dodatnią dynamiką sprzedaży. 765 zarejestrowanych przez klientów samochodów oznacza wzrost o 22 % w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku.

Wyniki Audi of America w USA są rezultatem mocnej pozycji SUV-ów z Ingolstadt na tutejszym rynku. Sprzedaż tego typu modeli, zasilona ostatnio nowym Q7, wzrosła o 25,6 procent do poziomu 8098 egzemplarzy. Łączna sprzedaż wszystkich modeli Audi w Stanach Zjednoczonych podskoczyła o 5,8 procent, do 17 801 samochodów. Dzięki temu, przy ostatnio znacznie wyhamowanej dynamice amerykańskiego rynku premium, cztery pierścienie kontynuowały swoje tempo wzrostu z poprzednich miesięcy. W całej Ameryce Północnej łączna sprzedaż samochodów marki Audi wyniosła około 22 400 egzemplarzy, o 6,6 procent więcej niż przed rokiem. Szczególnie dynamicznie rozwijał się popyt na Audi w Meksyku (sprzedano 1243 samochody, o 29,9 procent więcej niż rok wcześniej). Nie ma wątpliwości, że do znacznego zwiększenia zainteresowania czterema pierścieniami na tym rynku, przyczyniło się niedawno tu zaprezentowane i wprowadzone do sprzedaży nowe Audi A4.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości