Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39048 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Motosport / Wyścigi

Audi R8 LMS zwycięża w Dubaju

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Audi Załoga Alain Ferté/Stuart Leonard/Michael Meadows/Laurens Vanthoor reprezentująca Belgian Audi Club Team WRT i jadąca nowym modelem Audi R8 LMS, odniosła pierwsze dla czterech pierścieni zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju. Zespół C.Abt Racing w składzie Daniel Abt/Matias Henkola/Christer Jöns/Isaac Tutumlu Lopez/Andreas Weishaupt, również ulokował się na podium – na miejscu trzecim. Cztery Audi R8 LMS ukończyły wyścig w pierwszej dziesiątce.

Fot. AudiAudi R8 LMS to samochód wyścigowy bazujący na Audi R8. Jego produkcyjnym założeniem jest to, że 50 procent podzespołów pochodzi z samochodu seryjnego. Nowe egzemplarze tego modelu do pierwszych zespołów wyścigowych jeżdżących Audi trafiły pod koniec roku 2015. Teraz, dwa nowe Audi R8 LMS reprezentujące teamy C.Abt Racing i Land-Motorsport, stanęły w pierwszym rzędzie startu wyścigu, w którym uczestniczyło 98 pojazdów. Audi było na czele przez 517 z 588 okrążeń, a prowadzenie zmieniało się 22 razy. W połowie wyścigu liderem został zespół Land-Motorsport, spadł jednak później na miejsce piąte, a dwie i pół godziny przed zakończeniem odpadł z wyścigu. W piętnastej godzinie w czołówce uplasował się Belgian Audi Club Team WRT. Swej pozycji bronił zawzięcie i przekroczył linię mety z przewagą pięciu okrążeń nad najbliższym rywalem.

Redakcja poleca: Szukamy drogowych nonsensów. Zgłoś się w plebiscycie i wygraj tablet!

To kolejny duży sukces belgijskiej załogi Vincenta Vosse po tym, jak nowe Audi R8 LMS w 2015 roku wygrało 24-godzinny wyścig na torze Nürburgring i 12-godzinny wyścig w Sepang.

„Serdeczne gratulacje dla obydwu zespołów jeżdżących Audi, które znalazły się na podium” - powiedział Romolo Liebchen, kierownik Audi Sport customer racing. „Dzięki sukcesowi w Dubaju, nasz samochód typu GT3 ma na koncie zwycięstwa we wszystkich słynnych wyścigach długodystansowych, a na dodatek po raz pierwszy wygrał na Bliskim Wschodzie. To świetny sposób, by przygotować grunt przed wprowadzeniem nowego Audi R8 na rynki tego regionu, w marcu tego roku”.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Audi R8 zdjęcia

Audi R8 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości