Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36839 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Audi rozpoczyna produkcję w Brazylii

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Fot. Audi Audi rozpoczęło produkcję samochodów w miejscowości Curitiba, w brazylijskim stanie Parana. Najmłodsza z trzynastu fabryk sieci produkcyjnej Audi, jest jednocześnie pierwszą w Ameryce Południowej.

Fot. Audi „W rynku brazylijskim widzimy duży potencjał. Naszym celem jest długoterminowe utrzymanie tam czołowej pozycji w segmencie premium“ – mówi dr Bernd Martens, członek zarządu Audi AG ds. zaopatrzenia. „Kontynuując nasz globalny kurs wzrostowy, w Brazylii stawiamy także na lokalną wartość dodaną. Dlatego, poza Audi A3 Limousine, w zakładach w Curitibie wkrótce będziemy wytwarzać także Audi Q3, a w wiele elementów potrzebnych do produkcji, będziemy zaopatrywać się na rynku lokalnym“.

Zobacz: El. Euro 2016: Rosja i Słowacja awansowały, zawiedzeni Szwedzi i Ukraińcy, Anglicy 10 na 10! [WYNIKI, WIDEO]

Produkowane w Curitibie Audi A3 Limousine 1.4 TFSI Flex, to pierwszy w historii Audi model z silnikiem Flexfuel. Jego cechą charakterystyczną jest to, że jako paliwo wykorzystuje albo benzynę, albo etanol, albo oba paliwa jednocześnie. Brazylia to największy na świecie rynek silników Flexfuel. Ponad 90% nowych pojazdów wyposażonych jest w takie rozwiązanie. Pierwsze modele A3 z silnikiem 1.4 TFSI Flexfuel, do rąk klientów oddane zostaną w listopadzie 2015. „Od roku 2014, czyli od momentu wejścia na rynek Audi A3 Limousine, podwoiliśmy nasz wolumen sprzedaży i zajmujemy tu czołową pozycję na rynku w tym segmencie. To umacnia nas w przekonaniu, że do produkcji w naszej nowej fabryce w Curitibie wybraliśmy właściwy model“ - podkreśla Jörg Hofmann, CEO i prezes zarządu Audi do Brasil

Zakład produkcyjny w Brazylii to kolejny krok Audi w międzynarodowej ekspansji. Następny z planowanych, to uruchomienie w roku 2016 fabryki w meksykańskiej miejscowości San José Chiapa – drugiej na kontynencie amerykańskim.

Jeep dla Ciebie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Audi zdjęcia

Audi dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Audi opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Audi Cena

Części dla marki Audi

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

680 zł