Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Audi ujawnia szczegóły nowego A6 Avant [GALERIA]

Data publikacji: Autor: (pp/ip) źródło: Mototarget

Fot. Audi Niemiecka marka ponownie włącza się do walki o klientów klasy wyższej, oferując nową generację swoich modeli. Po debiucie A6 w wersji sedan, teraz nadszedł czas na praktyczne kombi.
Fot. Audi Z zewnątrz, nowe A6 Avant już na pierwszy rzut oka wygląda dynamicznie. Stosunkowo niska linia dachu przechodzi w pochylone słupki D. Na życzenie, Audi montuje przednie i tylne światła w technologii LED. Dla reflektorów ksenonowych „plus” można wybrać także funkcję adaptive light.

CZYTAJ TAKŻE

Nowe Audi A6 Avant

Mercedes-Benz E200 kontra Audi A6


W stosunku do Avanta poprzedniej generacji, nadwozie nowego modelu składa się w większej ilości z aluminiowych podzespołów. Dzięki temu, w porównaniu z Audi A6 C6, ciężar całkowity obniżył się nawet o 70 kilogramów. Na przykład A6 Avant 2.0 TDI bez pasażerów i paliwa waży zaledwie 1640 kilogramów.

Fot. Audi We wnętrzu odnajdziemy elementy wykończeniowe wykonane z materiałów najwyższej jakości. Przednie fotele posiadają funkcję wentylacji i masażu. A6 Avant jest wyposażone także w szereg rozwiązań z zakresu Infotainment. Na jego czele stoi system MMI Navigation plus z twardym dyskiem i obsługą przy użyciu panelu dotykowego oraz Advanced Sound System firmy Bang & Olufsen.

Również pod względem połączenia z Internetem, nowe Audi A6 Avant może poszczycić się wieloma ciekawymi rozwiązaniami. We współpracy z Google, w aucie dostępne są specjalne usługi online, w tym sterowana głosowo funkcja wyszukiwania celów specjalnych. Hotspot WLAN umożliwia pasażerom swobodne surfowanie po sieci i wysyłanie wiadomości.

Kolejna innowacja - informacja drogowa Audi Verkehrsinformation online – informuje kierowcę na bieżąco i precyzyjnie o natężeniu ruchu na wybranej przez niego trasie.

Inzynierowie Audi zadbali także o bezpieczeństwo podczas podróży, Fot. Audi opracowując nowe systemy zapobiegania wypadkom. Niektóre z tych systemów ściśle współpracują z MMI Navigation plus, co dodatkowo zwiększa ich wydajność. Nowością w ofercie Audi jest system ułatwiający parkowanie „Audi parking system Plus” z czterema małymi kamerami obserwującymi bezpośrednie otoczenie samochodu. Obraz otoczenia z różnych perspektyw jest wyświetlany na monitorze pokładowym.

Bagażnik nowego A6 Avant ma pojemność 565 litrów. Po złożeniu oparć tylnych foteli pojemność rośnie do 1.680 litrów. Na życzenie klientów, Audi dostarcza wiele praktycznych i przemyślanych rozwiązań. Ciekawym rozwiązaniem jest automatycznie otwierająca się klapa bagażnika: gdy kierowca stojąc za samochodem wykona ruch poniżej tylnego zderzaka zgodny z odpowiednim wzorcem, bezdotykowe czujniki zainicjują otwarcie klapy.

Fot. Audi Audi oferuje nowy model z pięcioma silnikami z bezpośrednim wtryskiem paliwa – dwoma benzynowymi i trzema wysokoprężnymi. Mają one moc od 177 do 300 KM. W późniejszym czasie pojawi się motor 3.0 TDI z doładowaniem biturbo, o mocy 313 KM. Nowe rozwiązania technologiczne sprawiły, że jednostka 2.0 TDI zadowala się średnio tylko pięcioma litrami paliwa na 100 km. Wszystkie silniki wykorzystują technologie z Modułowego Systemu Efektywności Audi.

W zależności od silnika, Audi wyposaża nowe A6 Avant w różne układy przeniesienia napędu: sześciobiegową skrzynię manualną, bezstopniową przekładnię multitronic, zoptymalizowaną pod kątem szybkiej zmiany biegów ośmiostopniową tiptronic lub sportową siedmiobiegową przekładnię S tronic. Obok napędu na przednią oś dostępny jest także stały napęd na wszystkie koła quattro.

Fot. Audi Fot. Audi Fot. Audi Fot. Audi Fot. Audi Fot. Audi Fot. Audi Fot. Audi Fot. Audi

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości