Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Auta hybrydowe w Polsce. Rynek wzrósł o 40%

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Toyota W ubiegłym roku zarejestrowano 5539 hybryd, zaś rok wcześniej 3976 takich aut. Polacy zainteresowali się łącznie 26 modelami 12 marek. Pomimo konkurencji Toyota i jej luksusowa marka, Lexus, zdecydowanie dominują na tym rynku. 11 modeli obu japońskich marek zanotowało łącznie 5306 rejestracji, co stanowi 96% rynku.

Fot. Toyota Hybrydy Toyoty zajmują 69% tego rynku. Lexus odpowiada za 27% sprzedaży hybryd w 2015 roku. Pozostałe 10 marek sprzedało łącznie 233 auta spalinowo-elektryczne, czyli 4%. W tej grupie Mitsubishi zainteresowało swoimi hybrydami 91 nabywców, co stanowi 1,64% rynku. Pozostali konkurencji znaleźli się poniżej poprzeczki 1% udziału w ogólnej sprzedaży hybryd.

Toyota zanotowała wzrost rejestracji hybryd o 61%, tj. o 1451 samochodów. Największy wzrost zanotował Auris, W ubiegłym roku liczba rejestracji Aurisa Hybrid wyniosła 2695 aut, o 65% więcej niż rok wcześniej. Kompakt Toyoty zawdzięcza tak dobry wynik w dużej mierze debiutowi wersji po liftingu w lipcu 2015 roku. O 59% wzrosły rejestracje hybrydowego Yarisa, zamykając się liczbą 1113 aut.

zobacz także Szukamy drogowych nonsensów. Zgłoś się w plebiscycie i wygraj tablet!

Fot. materiały prasowe Klienci zarejestrowali 1473 hybrydowe Lexusy. Najpopularniejszym modelem okazał się hybrydowy SUV NX, którego 797 rejestracji oznacza wzrost  o 52%. Bardzo dobrze poradził sobie Mitsubishi Outlander – zarejestrowano 91 egzemplarzy tego modelu, w porównaniu do 32 egzemplarzy w 2014 roku. To oznacza wzrost o 184%. Odwrotną tendencję zanotował Infiniti Q50, który spadł z 87 rejestracji do 39. Debiutujący w grudniu 2014 roku hybrydowy Ford Mondeo zanotował w 2015 roku wynik 44 egzemplarzy.


zobacz także 

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Jędrzej (gość)

  96 % rynku hybryd w Polsce to toyota. Ładnie. To jest dziedzina w której ciężko będzie ją doścignąć komukolwiek, tym bardziej że wciąż się rozwijają.

 • wxxxxx (gość)

  Ponoć przedsiębiorcy ledwo przędą.Po co dać robotnikowi ,który pracuje na jego fanaberie.Lepiej kupić nowego lexusa bo poprzedni jest już stary i ma 3 lata.

 • roberto (gość)

  Ludzie przekonują się do nowoczesnych rozwiązań, w tym wypadku do napędu hybrydowego. Toyota sprzedaje ich najwięcej, to oznacza dobre jakościowo auta, ekologię i czystsze powietrze na przyszłość.

 • janka (gość)

  toyota jest w tym najlepsza. jestem po jeździe próbnej toyotą w salonie Chodzenia na Czerniakowskiej i jestem zachwycona. jestem coraz bardziej na tak jeśli chodzi o hybrydy.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości