Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Auta używane. Coraz więcej propozycji sprzedaży SUV-ów

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. Nissan Na rynku samochodów używanych zaobserwowano wzrastającą podaż SUV-ów. Najwięcej ogłoszeń dotyczy sprzedaży Nissana Qashqai.

Eksperci AAA AUTO, lidera rynku aut używanych w Polsce i krajach Europy Środkowej, zaobserwowali znaczny wzrost liczby ofert samochodów typu SUV na rynku aut używanych. Od stycznia do września 2019 roku na rynku aut używanych ogłoszono do sprzedaży 70 092 SUV-ów, co oznacza wzrost o 17 proc. w stosunku do tego samego okresu w 2018 roku, kiedy wystawiono na sprzedaż 66 607 aut tego typu. Mediana wieku wystawianych do sprzedaży aut w 2019 roku wynosiła 9,4 lat, a mediana przebiegu 160 tys. km.

Najczęściej w ogłoszeniach gościł Nissan Qashqai w wieku 8 lat i z przebiegiem 137 tys. km. Na drugim miejscu uplasowała się Toyota RAV 4 w wieku 12 lat i z przebiegiem 174 tys. km, a na trzecim miejscu KIA Sportage – ponad 7 lat i 136 tys. km. przebiegu.

Zobacz także: Kredyt samochodowy. Ile zależy od wkładu własnego? 

- Klienci coraz częściej decydują się na SUV-y, mimo że ich cena jest znacznie wyższa niż często bardziej pojemnych i na pewno bardziej ekonomicznych aut typu kombi. W tym roku zainteresowanie klientów SUV-ami w oddziałach AAA AUTO wzrosło aż o 97 procent wobec 2018 roku. Co ciekawe, większość z nich decydowała się na silniki benzynowe, które stanowiły ponad 68 procent wszystkich aut tego typu – powiedziała Karolina Topolova, Dyrektor Generalna AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA AUTO.

Zobacz także: SUV-y Škody. Kodiaq, Karoq i Kamiq. Trojaczki w komplecie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości