Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Technologia

Auta z charakterem

Data publikacji: Autor: Krawczewski Jacek, Dziennik Bałtycki

Wielu kierowców wychodzi z założenia, że auto powinno mieć charakter. I temu służy tzw. tuning - czyli upiększenie samochodu z produkcji seryjnej i nadanie mu indywidualnych cech (czytaj: elementów). Dla właścicieli tuningowych pojazdów z powiatu kwidzyńskiego zbliżają się jednak sądne dni. Policjanci postanowili wziąć ich pod lupę i karać mandatami.

Wielu kierowców wychodzi z założenia, że auto powinno mieć charakter. I temu służy tzw. tuning - czyli upiększenie samochodu z produkcji seryjnej i nadanie mu indywidualnych cech (czytaj: elementów).

 

Dla właścicieli tuningowych pojazdów z powiatu kwidzyńskiego zbliżają się jednak sądne dni. Policjanci postanowili wziąć ich pod lupę i karać mandatami.


- Kierowcy wyposażają swoje samochody w elementy niezgodne z przepisami. Mogą one wpływać na pogorszenie bezpieczeństwa podczas jazdy - twierdzi Krzysztof Ostrowski, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie.
Jakie to elementy? Po pierwsze - przyciemniane szyby, które coraz częściej wstawiane są nawet z przodu pojazdu. Może i czynią auto atrakcyjniejszym, ale...
- Ograniczają widoczność i są niezgodne z obowiązującymi przepisami - tłumaczy Ostrowski.


Po drugie - sprzęt nagłaśniający. Funkcjonariusze chcą wyeliminować z kwidzyńskiego krajobrazu „jeżdżące dyskoteki”. Ich zdaniem najczęściej młodzi kierowcy montują w autach głośniki subbasowe i ustawiają pokrętła wzmacniacza na maksymalną moc. Niskie częstotliwości dźwięków zakłócają mieszkańcom nocną ciszę, a to już jest łamanie prawa!

 

Tuning jest w Polsce bardzo popularny. Dotyczy wszystkich pojazdów nie wyłączając fiata 126p. W maluchu najczęściej montuje się tłumiki, dekoracyjne tablice rejestracyjne, czy dodatkowe mierniki.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości