Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Auta z pozytywką

Data publikacji: Autor: (as)

Michael Stipe, wokalista grupy R. E. M. uważa, że w przyszłości samochody z napędem elektrycznym będą musiały być wyposażane w głośniczki emitujące jakiś ciągły dźwięk, na przykład – warczącego silnika.

 

Stipe wpadł na taki pomysł po wypadku samochodowym w Los Angeles, w którym o mało nie zginął. Potrąciło go auto z napędem elektrycznym. Stipe nie słyszał, że jedzie.

 

Muzyk uważa, że w przyszłości takich wypadków będzie bardzo wiele, bo silniki elektryczne praktycznie nie emitują żadnych dźwięków. Są zbyt ciche. A ludzie przyzwyczajeni są do reagowania na warkot motoru.

 

Stipes twierdzi, że odgłos pracującego silnika spalinowego emitowanego z głośników auta elektrycznego może być nieco idiotyczny. Proponuje, żeby właściciel samochodu mógł sobie sam zaprogramować melodyjkę, jaką będzie wygrywać jego samochód. Jak w telefonie komórkowym.

 

Lider R. E. M. przewiduje, że melodyjki dla aut staną się potężną częścią przemysłu muzycznego. Bo w końcu gusta kierowców są różne. Już wyobrażamy sobie tę kakofonię na amerykańskich ulicach.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości