Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Auto na gaz. Rząd ma kontrowersyjny pomysł (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. Archiwum PPG Samochody z instalacją LPG będą miały zakaz wjazdu do zielonych stref? Rząd wciąż pracuje nad projektem nowelizacji ustawy o elektromobilności.

W obecnej wersji projekt ustawy przewiduje wjazd samochodów z LPG do stref czystego transportu na prawach aut wodorowych czy elektrycznych. Plany rządu zakładają jednak wycofanie przywilejów dla kierowców samochodów z LPG. Przedstawiciele branży pojazdów napędzanych na gaz nie zgadzają się z tym pomysłem.

- Instalacja LPG jest tańsza i zdrowsza. Emisja węglowodorów jest mniejsza o 60 procent. O 20 procent jest mniejsza emisja tlenku węgla - powiedział Marek Radoszyn z warsztatu Funami Auto Gaz.

Dziś, mimo prawnej możliwości, w żadnym polskim mieście nie funkcjonuje strefa czystego transportu. To się jednak może zmienić.

Zobacz także. Opel Ultimate. Jakie wyposażenie?

Zgodnie z proponowanym rozwiązaniem samorząd każdego miasta liczącego sobie ponad 100 tys. mieszkańców — a jest ich w Polsce 37 – będzie musiał wyznaczyć strefę czystego transportu. Teraz ustawa o elektromobilności określa jedynie, że miasta "mogą" to zrobić.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Czytajacy (gość)

  Przecież to jest chore nie wiedzą już co wymyślać. Zakaz wjazdu dieslem po części jest to zrozumiałe to oki,ale z lpg ?! Nonsens. Tu niby dają dofinansowanie do pieców bo jest zabranione palenie węglem a nagle auto zasilane tak alternatywnym czy popularnym paliwem będzie miało tywpowy zakaz.lepiej wprowadzić zakazy poruszania się pojazdami bez katalizatorów zaostrzyć przepisy co do przegladow

 • Hahaha (gość)

  Tu nie chodzi o żadne czyste strefy, tylko o to kto wiecej zapłaci za wjazd, tu liczą sie tylko pieniądze.

 • Edek (gość)

  Ekipa od nowych aut da w łapę morawieckiemu i pchnie nawet swoja matkę. LPG nie przejdzie bo nikt nowych aut nie będzie kupować żeby wyjechać do centrum a nie o to chodzi. Nie chodzi o zdrowie i czystość tylko o pieniądze. Morawiecki jak jest inaczej to wrzuć LPG do centrum. Pozdro Stary rowerze aparatczyku

 • Artos (gość)

  To jes walenie w h..a z ludzmi.to zabrońmy wogule używac gazu w domach ogrzewanie wyłączmy najlepiej.gaz jest ekologicznym paliwem.a te super elektryczne auta to cochwile któres sie pali.a ciekawe jak sobie wyobrażają wszystkie tiry i autobusy na prąd.albo szprzęt budowlany.to niebudujmy domów bo koparki na disela latają.i skąd tyle prądu wzoązc jak niemamy elektrowni atomowej.to pustaki bezmyslne.najpierw robią potem myślą.najlepiej olac tą zje...aną unie europ jak Angole i niedac sie szantarzowac kasą.

 • Love LPG (gość)

  Prąd do elektryków jest z gazu i z węgla :-) więc morawieiecki nie sprzedawaj nam bajek.

 • Czech (gość)

  Jebane pisiory nas wykończą.

 • Ma (gość)

  Ręce apadaja

 • Ps (gość)

  To i zakaz korzystania z butli gazowych do kuchenek

 • Nicky... (gość)

  Będzie więcej dla Rydzyka ***** ***

 • Ja (gość)

  Myślę że trzeba by było przeprowadzić test organoleptyczny . Podzielić i zamknąć posłow w trzech osobnych garażach . Do owych garaży doprowadzić spaliny w trzech wersjach benzynka ,drugi garaż dizelek a trzeci lpg .wyniki będą po godzinie .W ten oto sposób zaoszczędzimy posłom czasu w podjęciu decyzji.

 • zen (gość)

  Coraz mniej opłacalne..

 • hank (gość)

  A może zróbmy sobie strefę wolną od płacenia tym durniom podatków? Bo płacimy im za to żeby nas męczyli, czy jesteśmy ascetami? Ja na pewno nie jestem.

 • Dieselfahrer (gość)

  Jak nie wpuszczą benzyniaków, to i gazerów nie, bo one mają opcje jazdy na benzynie. Jak w Krakowie i gdzie tam jeszcze jest strefa zakazu wjazdu nie dotyczy elektrycznych, to hybrydy tam wjeżdżać nie mogą.

 • Parodia (gość)

  To jest bez sensu ja mam scenika 2 benzyna i lpg i w każdej chwili mogę sobie przełączyć na bęzyne i nie będzie można mi udowodnić że jechałem na lpg. BEZSENS! Hahaha

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości