Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Technologia

Auto na prąd. Oto sposób na zwiększenie liczby stacji ładowania

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. Alumast Jednym z minusów samochodów elektrycznych - poza wysoką ceną i dość ograniczonym zasięgiem - jest niedostateczna liczba stacji ładowania. Pomysł na rozwiązanie tego problemy ma polska firma Alumast.

Alumast projektuje i produkuje rozwiązania kompozytowe i aluminiowe wykorzystywane m.in. w branży kolejowej, energetycznej, wodociągowej czy drogowej. Firma opracowała ciekawą technologię instalacji stacji ładowania auta elektrycznego umieszczonej w maszcie lampy ulicznej.

Stacja jest integralnym elementem masztu wykonanego z kompozytu. Konstrukcja łączy funkcję ładowania pojazdów i oświetlenia ulicznego. Jest przeznaczona do instalacji na parkingach publicznych, osiedlowych i przy obiektach biurowych, hotelowych i przemysłowych oraz w zatokach postojowych wzdłuż ulic.

Zobacz także: Czy można nie płacić OC kiedy auto tylko stoi w garażu?

Właśnie w możliwości montażu masztów z ładowarkami na osiedlach firma Alumast upatruje największe korzyści z tego rozwiązania. Użytkownicy aut elektrycznych mieszkający w budynkach wielorodzinnych zazwyczaj nie mają możliwości, aby ładować swój pojazd z domowego gniazdka elektrycznego. Jeśli na osiedlowym parkingu będą zamontowane stacje ładowania, to wówczas właściciel elektryka może ładować swój pojazd także w nocy.

Jak informuje producent, nadaje się zabudowy w istniejących punktach oświetleniowych na zasadzie wymiany starego słupa na słup kompozytowy z ładowarką. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma potrzeby instalowania kolejnych urządzeń i prowadzenia dodatkowego zasilania. Nie ma też potrzeby występowania o dodatkowy przydział mocy.

Alumast zapewnia również, że urządzenie jest proste w obsłudze oraz w bezpieczne. Maszt jest wykonany z kompozytu, który jest doskonałym izolatorem.

Zobacz także: To musisz wiedzieć o akumulatorze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości