Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Auto roku 2005

Data publikacji: Autor: ml

Fot. Renault Znamy już kandydatów do tytułu Samochodu Roku 2005 (Car of the Year 2005 – COTY). Wybranymi pojazdami są: BMW serii 1, Citroen C4, Mercedes SLK, Ford Focus II, Opel Astra III, Renault Modus i Chrysler 300C.

COTY jest europejską nagrodą, bo jurorami są Europejczycy. Do 42. edycji międzynarodowego konkursu COTY zgłoszono 32 samochody. Rywalizacja odbywa się w dwóch etapach.Fot. Renault

 

W pierwszym 58 dziennikarzy motoryzacyjnych z 21 krajów, w tym dwóch Polaków, zapoznaje się z autami. Na przełomie września i października w duńskim Skagen odbędą nimi jazdy testowe. Następny etap konkursu ogłoszony zostanie w połowie października, czyli po jazdach testowych. Po nich sędziowie wybiorą siedem najlepszych aut spośród zgłoszonych nowości. Każdy z jurorów ma do dyspozycji 25 punktów.

 

W COTY nie ma podziału ani na klasy, ani na typy pojazdów. W ocenie aut, obok konstrukcji, liczą się cena i koszty eksploatacji pojazdu. Tegoroczny tryumfator ogłoszony zostanie 15 listopada. Przypomnijmy, że tytuł Samochodu Roku 2004 ma Fiat Panda.


 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości