Wszystko
o samochodach

Porady / Bezpieczeństwo

Auto w płomieniach. Jak się zachować?

Data publikacji: Autor: (mm) TVN24/x-news

Fot. oborniki.naszemiasto.pl Nie milkną echa wypadku w Dąbrówce Leśnej w województwie wielkopolskim. Dwa samochody zderzyły się i od razu stanęły w ogniu, zakleszczając pasażerów. Zginęło pięć osób, a ośmioletnia dziewczynka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Jak pomagać ofiarom tego typu zdarzeń?

- To są sekundy, natomiast nie musimy się bać, że ten samochód wybuchnie i zrobi nam krzywdę. Nie potrzebujemy gapiów, którzy patrzą, jak samochód się pali, tylko potrzebujemy w takiej sytuacji pomocy - powiedziała Klaudia Podkalicka, kierowca rajdowy.

Warto pamiętać, że w przypadku gaszenia pożaru w samochodzie nie należy kierować strumienia gaśniczego bezpośrednio na źródło ognia, a minimalnie powyżej tego płomienia. Gaśnicy nie powinniśmy odwracać w jakąkolwiek stronę, gasić w poziomie lub dyszą wylotową w dół, ponieważ nie zadziała ona prawidłowo. Po zgaszeniu pierwszych objawów pożaru konieczne jest odłączenie akumulatora.

Redakcja poleca:

Samochód na gaz. Niezbędne formalności 
Te auta są najpopularniejsze w Polsce
Toyota Celica z filmu „Chłopaki nie płaczą". Jak dziś wygląda auto?

Do wspomnianego zdarzenia doszło w miejscowości Dąbrówka Leśna w powiecie obornickim, na drodze krajowej 178. Kilka kilometrów od Obornik zderzyły się dwa samochody osobowe.  - Po przybyciu naszych zastępów na miejsce zdarzenia oba pojazdy były objęte pożarem - wyjaśnia Dariusz Szrama, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości