Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Autobus pękł na pół!

Data publikacji: Autor: (mr) - Express Ilustrowany

Z zajezdni autobusowej przy ul. Limanowskiego w Łodzi na trasy nie wyjechało wczoraj aż 14 autobusów! Stoją zepsute. Trzy wróciły z miasta uszkodzone. Zdesperowani kierowcy MPK zapowiedzieli, że dzisiaj może nie wyjechać nawet kilkadziesiąt pojazdów.

 

Są w tak złym stanie technicznym, że boimy się do nich wsiadać i wozić nimi ludzi. Jazda takim taborem zagraża życiu – mówi kierowca, dla którego wczoraj zabrakło sprawnego autobusu.

 

To katastrofa – alarmują kierowcy i mechanicy. Czegoś takiego w historii MPK jeszcze nie było.

 

Przegubowy Ikarus z zajezdni przy ul. Nowe Sady podczas jazdy pękł, a naczepa zawisła na drążkach. To nie pierwszy taki przypadek. Dawniej rozkład jazdy był świętością. Obecnie średnio każdego dnia w zajezdniach zostaje 10 wozów, dwa – trzy kursy wypadają z rozkładów jazdy. Kilka dni temu na linii 96 nie przyjechały trzy kolejne autobusy. Efekt? Do czwartego wpakował się taki tłum, że ludzie wypchnęli szybę.

 

– Nie ma kto naprawiać uszkodzonych wozów. Mechaników oddelegowano do sprzątania przystanków. Brygady zredukowano z 15 do siedmiu osób. Ci, którzy zostali, robią wszystko – sprzątają, tankują paliwo, a dopiero na końcu usuwają usterki. Nic dziwnego, że na naprawę czeka kilkadziesiąt pojazdów – dodają pracownicy MPK.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • Widzew (gość)

    Cała Łódź jeździ rowerami! Wiosna!!!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości