Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Autobusy na gaz

Data publikacji: Autor: (mr) - Express Ilustrowany

Do Łodzi przyjechały wczoraj autobusy z silnikami na gaz – piętnastometrowy MAN i dwunastometrowy Jelcz. Niestety, łodzianie nimi nie pojeżdżą. Oba pojazdy zostały zaprezentowane na X Wystawie Komunikacji Miejskiej.

 

– Technologia ta jest na świecie powszechna. W Polsce mało stosowana, choć korzyści są ogromne. Autobusy są co prawda droższe, ale za to ekologiczne i mniej hałaśliwe – mówi Krzysztof Gawroński, regionalny dyrektor sprzedaży autobusów miejskich firmy Man-Star Trucks.

 

Łódzkie MPK również chce zainwestować w ekologiczny tabor. Planuje kupić 100 autobusów na sprężony gaz ziemny oraz wybudować stację tankowania. Jednak MPK nie jest w stanie pokryć kosztów tych inwestycji. Stara się więc o dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej. Stacja miałaby być wybudowana przez dostawcę gazu.

 

Jedynie autobusy i busy na gaz stanowiły atrakcję wystawy komunikacji, która podupada z roku na rok. Puste stoiska w pustawym pawilonie, niewielu wystawców, brak zwiedzających – to pozostało po głośnej niegdyś imprezie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • Rob (gość)

    Módlmy się tylko aby pazerni czerwoni z komisarzem Kwasem na czele nie doszli do wniosku że skoro już prawie wszyscy w Polsce zainstalowali sobie gaz bo na benzynę juz nikogo nie stać to najwyższa pora podwyższyć akcyzę na gaz o np. 800 %, bo przecież plebs musi czymś się poruszać więc niech frajerzy płacą Kwasowi i spółce, przecież według sondarzy prawie połowa ich lubi.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości