Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Autobusy na polską prezydencję w UE - Scania Touring HD i Irizar i6

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Autobusy na polską prezydencję w UE - Scania Touring HD i Irizar i6 Wybrano oficjalne autobusy, które będą w obsłudze polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. To Scania Touring HD i Irizar i6.

Oba pojazdy to tegoroczne nowości. Autobus Scania Touring HD jest produkowany w chińskich zakładach Higer na bazie podwozi Scania. Konstrukcja została opracowana przez Szwedów.

Autobus występuje w dwóch wersjach długości: dwuosiowy o długości 12 m (dla 49 pasażerów) i trzyosiowy o długości 13,7 m (dla 59 pasażerów). W pierwszym przypadku autobus napędza silnik o mocy 400 KM; w drugiej o mocy 440 KM.

Scania R730: królowa mocy na zamku Książ

Drugi autobus, to produkt firmy Irizar z Hiszpanii - Irizar i6. Pojazd bazuje na podwoziu Scanii i jest oferowany w 10 różnych wersjach. Podstawową jest dwuosiowy autobus o długości 12,2 m przeznaczony dla 51 pasażerów. Do napędu służy silnik o mocy 408 KM.

Oba typy autobusów zostały wybrane do osbługi polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, która rozpoczyna się 1 lipca, a kończy 31 grudnia 2011 roku. O ile autobusy Scania Touring HD będą służyć głównie do doraźnych przewozów pasażerskich w tym czasie (odbiór gości z lotniska), o tyle zadaniem bardziej luksusowych Irizar i6 będzie obsługa dłuższych tras.

Wojciech Frelichowski

Autobusy na polską prezydencję w UE - Scania Touring HD i Irizar i6
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Autobusy na polską prezydencję w UE - Scania Touring HD i Irizar i6

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości