Wszystko
o samochodach

Motosport / Karting

Autodrom Słomczyn otwarty

Data publikacji: Autor: (ip)

Piątek 15 września był wyjątkowy w polskim sporcie motorowym. Tego dnia oficjalnie na Autodromie Słomczyn Prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski, Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Kartingowego Mirosław Czub oraz Prezes Automobilklubu Rzemieślnik Sebastian Kołakowski przecięli wstęgę otwierając nowy rozdział w historii tego obiektu / Fot. materiały prasowe Piątek 15 września był wyjątkowy w polskim sporcie motorowym. Tego dnia oficjalnie na Autodromie Słomczyn Prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski, Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Kartingowego Mirosław Czub oraz Prezes Automobilklubu Rzemieślnik Sebastian Kołakowski przecięli wstęgę otwierając nowy rozdział w historii tego obiektu.

Gośćmi specjalnymi tego wydarzenia byli między innymi przedstawiciele władz województwa mazowieckiego Poseł na Sejm  Mirosław Maliszewski, burmistrz miasta Grójec Jacek Stolarski oraz czołowi działacze Polskiego Związku Motorowego, a także Karol Basz, który jako pierwszy Polak w historii kartingu zdobył w zeszłym roku tytuł mistrza świata. Otwarcie takiego obiektu to także ważne wydarzenie dla rozwoju regionu, a w szczególności blisko położonego miasta Grójec.

Nowa zaprojektowana jest efektem konsultacji z Polskim Związkiem Motorowym Zespołem d.s. Torów, CIK-Fia oraz kierowcami, takimi jak Karol Dąbski i Artur Janosz z Automobilklubu Rzemieślnik reprezentującymi team kartingowy Uniq Racing. konfiguracja toru umożliwia realizację różnych imprez sportowych i treningów. Tor samochodowy i kartingowy są połączone w całość i w zależności od potrzeby można rozgrywać zawody dla gokartów, rallycrossu czy super moto. Obiekt będzie jeszcze rozwijany w kierunku ODTJ, gdy powstaną jego kolejne elementy w tym płyta poślizgowa.

Inauguracyjnym wydarzeniem sportowym na Autodromie Słomczyn były zawody kartingowe serii Rotax. Karting, to początek ścieżki kariery w sporcie motorowym. Od kartingu zaczynali utytułowani kierowcy tacy jak Michael Schumacher, Robert Kubica, czy Ayrton Senna. Najmłodsi zawodnicy startujący w klasach pokazowych mają zaledwie 4 lata. Być może pośród nich znajduje się przyszły Mistrz Świata F1.

Redakcja poleca:


Sebastian Kołakowski (Prezes Ak-Rzemieślnik): Trzy lata ciężkiej pracy złożyły się na ten nowy tor kartingowy , który jest najlepszy w Polsce i jednym z najlepszych w Europie. Spełnia wszystkie wymogi CIK-FIA. Jest to nowa kuźnia talentów dla wszystkich dyscyplin motorsportu. Na ten sukces złożyło się wielu ludzi, związanych z Polskim Związkiem Motorowym, Członków Automobilklubu Rzemieślnik i innych Automobilklubów. Nie jestem w stanie wymienić wszystkich, ale wszystkim w imieniu Zarządu Automobilklubu Rzemieślnik serdecznie dziękuje. W czasie trwania zawodów, jako dyrektor zawodów nie miałem czasu, żeby zastanawiać się na faktem, że właśnie otwierają się nowe możliwości dla Polski centralnej. Teraz powoli do mnie dociera, że powstał tor kartingowy na poziomie europejskim, który jest pierwszym etapem do realizacji w przyszłości samochodowego toru wyścigowego.

Piątek 15 września był wyjątkowy w polskim sporcie motorowym. Tego dnia oficjalnie na Autodromie Słomczyn Prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski, Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Kartingowego Mirosław Czub oraz Prezes Automobilklubu Rzemieślnik Sebastian Kołakowski przecięli wstęgę otwierając nowy rozdział w historii tego obiektu / Fot. materiały prasowe

Piątek 15 września był wyjątkowy w polskim sporcie motorowym. Tego dnia oficjalnie na Autodromie Słomczyn Prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski, Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Kartingowego Mirosław Czub oraz Prezes Automobilklubu Rzemieślnik Sebastian Kołakowski przecięli wstęgę otwierając nowy rozdział w historii tego obiektu / Fot. materiały prasowe

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości