Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Automaster Show - Kamień Śląski 2013 [zdjęcia, video]

Data publikacji: Autor: redakcja.nto

Paweł Stauffer Ryk silników i rodzinna atmosfera impreza. Kierowcy pokazali w Kamieniu Śląskim, że szybkie samochody i bezpieczeństwo mogą iść w parze.

O takim samochodzie śnię całymi nocami - rozmarzył się Łukasz Strzałkowski z Kędzierzyna-Koźla oglądając czerwone ferrari. To auto było jedną z atrakcji niedzielnego Automaster Show w Kamieniu Śląskim (Opolskie).

Niedzielna impreza na lotnisko w Kamieniu przyciągnęła tłumy fanów motoryzacji.

Najbardziej widowiskowe były drifty samochodowe, czyli jazda w kontrolowanym poślizgu. Łatwo było trafić w tę część lotniska, na której rozgrywano konkurencję, bo już z daleka było widać dym i czuć "palone" opony.

ZDJĘCIA Automaster Show w Kamieniu Śląskim

Organizatorzy Automaster Show postawili też na bezpieczeństwo. Swoich sił można było spróbować w jeździe samochodem wyposażonym w tzw. troleje, dzięki którym można poznać zachowanie auta w trakcie poślizgu. Można też było zobaczyć na symulatorze dachowania, co dzieje się z człowiekiem podczas takiego wypadku albo na specjalnej pochylni z której zjeżdżał samochodowy fotel, przekonać się na własnej skórze jak działają pasy bezpieczeństwa podczas wypadku.

Jedną z atrakcji była też próba bicia rekordu Guinnessa w jeździe samochodem z przyczepą do tyłu.

Tomasz Mielnik z Kędzierzyna-Koźla przejechał w ten sposób 30 km. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych, którzy m.in. mogli pomalować farbami prawdziwy samochód.


Paweł Stauffer
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Paweł Stauffer

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości