Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39039 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Wiadomości / Technologia

Autopilot w Tesli. Jak się sprawdza? [video]

Data publikacji: Autor: (mm) STORYFUL/x-news

Fot. Tesla Ta przejażdżka mogła skończyć się tragicznie. Kierowca Modelu S zaufał samochodowej funkcji autopilota. Po tym, jak mężczyzna przekazał kierownicę komputerowi, auto zaczęło zbaczać z kursu.

Fot. TeslaDo zdarzenia doszło w St. Louis, Missouri w Stanach Zjednoczonych. Autor nagrania cudem uniknął czołowego zderzenia. To przestroga, aby dobrodziejstwa technologii nie zastąpiły zdrowego rozsądku i nie uśpiły naszej czujności za kółkiem.

Przypomnijmy, że funkcja autopilota pojawiła się jako część nowej wersji oprogramowania przeznaczonego do Modelu S. Autopilot sam parkuje i uważa na pieszych. Dostosowują prędkość do warunków jazdy. zastępuje kierowcę na autostradzie, a także pomaga w zmianie pasów. System korzysta z informacji dostarczanych od wbudowanych w auto czujników, radaru, specjalnej kamery oraz modułu GPS.

Zobacz też: Kompromitacja! Holendrzy nie jadą na Euro!

Prezes firmy Tesla Elon Musk zaznacza jednak, że oprogramowanie wymaga asekuracji ze strony kierowcy, gdyż jest jeszcze rozwijane. Podkreśla, że na wprowadzenie w pełni autonomicznego auta Tesli trzeba będzie zaczekać jeszcze trzy lata.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Marcin (gość)

    Autopilot jest tylko na autostrady, a tutaj byla droga dwukierunkowa

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Premiery i nowości

Tesla Model S opinie

Oceń swoje auto