Wszystko
o samochodach

Aktualności / Imprezy

Autosalon Frankfurt 2001

Data publikacji: Autor: (pr)

 Nowy VW Polo, Ford Fiesta oraz luksusowy Mercedes SL to tylko kilka nowych konstrukcji pojazdów, które od czwartku podziwiać można na Salonie Samochodowym we Frankfurcie.

Salon samochodowy we Frankfurcie odbywa się zamiennie z Paryżem co dwa lata. Jest miejscem prezentacji samochodów studyjnych wyznaczających drogę rozwoju światowej motoryzacji. Tutaj również firmy odkrywają swoje rynkowe nowości. Tak jest i w tym roku. Wśród wielu nowości odnotować należy premiery kilku pojazdów niższej, popularnej klasy miejskiej i kompaktów. Jedną z istotniejszych jest Ford Fiesta w nowej koncepcji. Jego konkurentem stanie się zapewne prezentowane przez Volkswagena Polo. Nissan postawił na Primerę, a Mercedes pokazuje sportowego SL-a.

Salon Samochodowy we Frankfurcie jest jednym z najważniejszych punktów wystawienniczych na starym kontynencie.

Audi Cabrio
W Polsce Audi Cabrio pojawi się na wiosnę przyszłego roku. Nowa odmiana Audi bez dachu wykorzystuje podzespoły techniczne nowego Audi A4. Pod maską znajdziemy początkowo silniki benzynowe, ale pojawią się również nowoczesne diesle.

Mercedes SL
Osoby dysponujące odpowiednio grubym portfelem ucieszy zapewne ukryty pod maską silnik o pojemności 3,2 litrów, dysponujący mocą 224 KM. Dla wybrednych producent przewidział również mocniejszą, bo 306-konną jednostkę napędową.

Volkswagen Polo
Samochód zastąpi w przyszłym roku obecnego od niespełna dwóch lat poprzednika. Nowe Polo wyróżnia się z zewnątrz zmienioną przednią częścią auta i przekonstruowanym tyłem. Nowa jest też płyta podłogowa (stosowana w Skodzie Fabii).

Ford Fiesta
Kontynuując nieco kontrowersyjną stylistykę Ford proponuje klientom nową wersję Fiesty, przypominająca większego Focusa. Samochód otrzymał nowe reflektory i zmienioną atrapę chłodnicy. Pojawiło się również odmłodzone wyraźnie wnętrze.

Toyota Corolla
Pięć wersji nadwoziowych, w tym po raz pierwszy w historii tego modelu pojazd segmentu MPV, cztery odmiany silnikowe i wiele usprawnień technicznych, to wizytówka nowej Toyoty Corolli. Nowa płyta podłogowa umożliwiła powiększenie rozstawu osi o 135 mm.

Citroen C-3
Do jego napędu przewidziano wybór aż 5 silników. Samochód wyposażony zostanie w szereg nowoczesnych rozwiązań. np. sieć multipleksową instalacji elektrycznej. Trafi do sprzedaży wiosną przyszłego roku.

Nissan Primera
Z zewnątrz wyróżnia się nowoczesnym kształtem nadwozia z ostrymi, futurystycznymi liniami. Również wnętrze zaskakuje stylistyką. Dodatkowo inżynierowie nafaszerowali go elektroniką.

Skoda Superb
Pojazd długością nadwozia nieznacznie ustępuje Passatowi - bazuje na jego płycie podłogowej. Jest to pierwszy, tak duży pojazd Skody, która w ten sposób chce zdobyć nowe rynki zbytu.

» Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości