Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Autostrad przybywa więcej niż samochodów

Data publikacji: Autor: (pp) źródło: Gazeta Prawna

Fot. Archiwum Polskapresse Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chwali się, że przez ostanie pięć lat drogi ekspresowe i autostrady wydłużyły się aż o 112 proc. Natomiast ruch dobowy na polskich drogach wzrósł zaledwie o 22 proc. Czy jest to jednak powód do radości?


Fot. Archiwum Polskapresse Okresowo, raz na pięć lat, na zlecenie GDDKiA przeprowadzane jest badanie natężenia ruchu na polskich drogach. Wyniki z 2010 roku wskazują, że w stosunku do 2005 roku średni ruch na dobowy na polskich drogach wyniósł 9,9 tysiąca pojazdów. Jest to o 1,6 tysiąca więcej niż podczas poprzednich badań.

CZYTAJ TAKŻE

Podczas Euro 2012 grozi nam paraliż komunikacyjny?

Na Euro 2012 nie zdążymy z niczym, poza stadionem?


Największy ruch pojazdów jest na Śląsku. W tym regionie średnia wyniosła aż 18 tysięcy samochodów dziennie. Polacy mają coraz więcej pojazdów, jednak zdaniem GDDKiA infrastruktura wychodzi naprzeciw wymaganiom kierowców. Jak mówi "Gazecie Prawnej" Marcin Hadaj, rzecznik GDDKiA - Autostrad i dróg ekspresowych mamy w Polsce 1540 km, podczas gdy w 2005 roku było ich 729 km. Daje to wzrost o 112 proc.

Nie zmienia to jednak faktu, że mapa polskich autostrad wciąż nie wygląda imponująco. Coraz więcej mówi się także o inwestycjach drogowych, które nie zostaną zrealizowane przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej w 2012 roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości