Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Autostrada A1. Drogowa fuszerka? A1 do remontu za pieniądze podatników

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN Turbo / x-news

Fot. TVN Turbo/x-news Nawierzchnia autostrady A1 jest coraz bardziej pofałdowana. Kierowcy narzekają na garby i zwracają uwagę na to, że podróż po tej drodze jest niewygodna i przede wszystkim niebezpieczna.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia jednak, że autostrada będzie wkrótce naprawiona. Niestety nie w ramach gwarancji, a z państwowych pieniędzy.

Zobacz także: TOP 10 sposobów na mniejsze spalanie

- Najprawdopodobniej te nierówności na nawierzchni są efektem tego, że materiał który został wbudowany w podbudowę uaktywnił się chemicznie. Spowodowało to wypiętrzenie w niektórych miejscach. Te nierówności uwidoczniły się, kiedy minął okres gwarancyjny. Będziemy musieli to naprawić w ramach bieżącego utrzymania, tak aby przeprowadzić to w sposób powodujący jak najmniejsze utrudnienia dla kierowców - powiedział Marek Prusak z GDDKiA w Katowicach.

Na całym ponad 80-km odcinku między Częstochową a Tuszynem trwają prace związane z budową A1, po śladzie dawnej gierkówki, czyli DK1. Obecnie na trasie jest mnóstwo mijanek, kierowcy mają do dyspozycji raz dwa pasy, a raz jeden pas w danym kierunku. Przejechanie tej trasy jest dla kierowców bardzo uciążliwe i czasochłonne. Gdy drogowcy dokończą budowę jednej całej jezdni, ruch zostanie przeniesiony właśnie na nią.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w poniedziałek.

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości