Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Autostrada A1 Gdańsk - Toruń - tu opłat za przejazd nie obniżą

Data publikacji: Autor: Katarzyna Fus

Autostrada A1 Gdańsk - Toruń - tu opłat za przejazd nie obniżą Rząd szykuje obniżki opłat za płatne autostrady dla kierowców aut osobowych i motocyklistów. Ale na A1 Gdańsk - Toruń nie będą one obowiązywać.

Obniżki będą wprowadzone w ciągu kilku tygodni tylko na autostradach, zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Więcej szczegółów: Opłaty za autostrady w dół o połowę - do 10 groszy za kilometr

 

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej porozumiało się z Ministerstwem Finansów w sprawie stawek, jakie będą obowiązywać na państwowych autostradach. 

 

Ministerstwo Transportu przygotowało już projekt rozporządzenia w sprawie stawek opłat. Dzisiaj w zależności od autostrady wynoszą one około 20 groszy za kilometr. Po zmianach, stawki mają spaść o połowę, do 10 groszy. Niestety zmiana nie będzie dotyczyła autostrad zarządzanych przez prywatne firmy, w tym A1 z Gdańska do Torunia.

 

-  Projekt rozporządzenia dotyczy odcinków autostrad zarządzanych przez GDDKiA i nie dotyczy A1 Gdańsk – Toruń - poinformował nas Mikołaj Karpiński, Rzecznik prasowy Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

 

Autostrada A1 z Gdańska do Torunia została wybudowana przez konsorcjum GTC. W dalszym ciągu za przejazd z Torunia do Gdańska będziemy płacić więc niecałe 30 złotych.

Autostrada A1 Gdańsk - Toruń - tu opłat za przejazd nie obniżą
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Autostrada A1 Gdańsk - Toruń - tu opłat za przejazd nie obniżą

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości