Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Autostrada A1. Nocne kontrole drogowe

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Siedem przypadków fałszowania czasu pracy kierowców ujawnili inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Bydgoszczy w trakcie nocnej akcji kontroli ciężarówek na kujawsko-pomorskim odcinku autostrady A1.

W trakcie wzmożonych kontroli sprawdzano przede wszystkim trzeźwość i czas pracy kierowców ciężarówek. Akcję przeprowadzono w nocy przy współpracy z koncesjonariuszem i operatorem autostrady A1.

Kujawsko-pomorscy inspektorzy ITD przebadali alkomatami 160 kierowców. Wszyscy byli trzeźwi. Podczas analizy zapisów aktywności kierowców ujawnili natomiast siedem przypadków oszukiwania tachografów. Zabronione praktyki polegały na podłączeniu niedozwolonego urządzenia do tachografu, prowadzeniu pojazdu na cudzej karcie kierowcy lub bez cyfrowej karty umieszczonej w tachografie.

Zobacz także: Ford Kuga. Jaka jest trzecia generacja? 

W jednym przypadku okazało się, że kierowca będący jednocześnie przewoźnikiem wykonywał przewóz drogowy bez uprawnień transportowych i wydanej karty cyfrowej do tachografu.

Za stwierdzone naruszenia przepisów inspektorzy ITD ukarali kierowców mandatami. Natomiast wobec firm transportowych toczą się postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

Zobacz także: To musisz wiedzieć o akumulatorze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Jaro (gość)

    Straszne jest to, że niektórzy Janusze biznesu wręcz zmuszają do tego kierowców. Liczą na to, że Yanosik (który cel ma zgoła inny, na szczęście lepszy) uratuje ich od kłamstwa, ale w tym przypadku nawet on nie pomoże. I często ci kierowcy nie mogą odmówić.

  • qwerty90 (gość)

    kolega do mnie dzwonił, że Yanosik w gotowości...ciekawe kiedy nastepna taka akcja

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości