Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Autostrada A1 Toruń - Grudziądz bezpłatna do lutego

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Autostrada A1 Toruń - Grudziądz bezpłatna do lutego Do 11 lutego 2012 roku przejazd nowym odcinkiem autostrady A-1 (62 km) z podtoruńskich Czerniewic do Nowych Marz w pobliżu Grudziądza będzie bezpłatny.

Tak zdecydował Sławomir Nowak, minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej.

Odcinek oddano do użytku 14 października tego roku. Początkowo - za ministra Grabarczyka - ogłoszono, że za przejazd nie będziemy płacić do końca roku. Teraz  zwolnienie z opłat zostało wydłużone do 120 dni. To najdłuższy okres przewidziany w umowie z zarządcą autostrady - Gdańsk Transport Company. Stawki opłat za przejazd między Nowymi Marzami a Rusocinem nie zmieniają się.

Jak jeździ się nowym odcinkiem autostrady A1 - zobacz film

- To dla nas bardzo dobra wiadomość - mówi Marek Staszczyk, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu. - Znacznie taniej i szybciej możemy dojeżdżać do Gdańska. Jechałem już nowym odcinkiem autostrady i mogę powiedzieć, że jest świetny.

Jednak dyrektor Staszczyk widzi w tym pewne zagrożenia dla bydgoskiego portu lotniczego, a nawet więcej - dla wspólnego interesu samorządów Bydgoszczy, Torunia i województwa jako finansujących lotnisko. Teraz wielu torunian planujących np. lot do ciepłych krajów wybierze lotnisko gdańskie. W naszym interesie jest jak najszybsze połączenie Torunia i Bydgoszczy drogą szybkiego ruchu.

(M)

Autostrada A1 Toruń - Grudziądz bezpłatna do lutego
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Autostrada A1 Toruń - Grudziądz bezpłatna do lutego

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości