Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Autostrada A1. Zmiany w systemie poboru opłat

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Przemysław Świderski Od 1 lipca 2019 roku ruszy pełna wersja systemu poboru opłat pomiędzy Rusocinem a Nową Wsią na autostradzie A1.

4 lipca ubiegłego roku została uruchomiona pilotażowa wersja poboru opłat AmberGo.

AmberGO to system oparty na automatycznym identyfikowaniu numerów rejestracyjnych za pomocą video oraz mobilnej aplikacji obsługującej płatności autopay transport. Wystarczy pobrać na swój telefon odpowiednią aplikację, zalogować się podając numer rejestracyjny swojego pojazdu i kartę płatniczą, oraz korzystać z bramek autostradowych oznaczonych AmberGO.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Na tej bramce system zidentyfikuje rejestrację, zmienia kolor sygnalizacji świetlnej z koloru czerwonego na zielony i automatycznie podniesie szlaban. Zjeżdżać z autostrady należy również bramką AmberGO, a opłata za przejazd zostanie automatycznie pobrana z karty dodanej do aplikacji. Gdy numer rejestracyjny nie może być odczytany i szlaban nie podnosi się, użytkownik na bramce wjazdowej musi odebrać bilet, a na bramce zjazdowej zapłacić metodą tradycyjną.

Bramki AmberGo umieszczone są na razie w miejscowościach Rusocin oraz Nowa Wieś.OD 1 lipca ma zostać uruchomiony rozszerzony wariant poboru opłat AmberGo, a dzięki temu system powinien działać już na całym odcinku autostrady A1 pomiędzy Toruniem a Gdańskiem. Automatycznie będą mogli płacić również ci kierowcy, którzy będą podróżowali na krótszych odcinkach.

Oprócz Rusocina i Nowej Wsi, bramki AmberGo pojawią się także w następujących miejscowościach: miejscowościach: Stanisławów, Swarożyn, Pelplin, Kopytkowo, Warlubie, Nowe Marzy, Grudziądz, Lisewo, Turzno oraz Lubicz.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • gosc (gość)

    Za to że ludzie mają dzieci płacimy co roku ok 20 mld zł, ale jako naród nie stać nas na bezpłatne przejazdy autostradami które zostały zbudowane za nasze pieniądze.

  • Kitek (gość)

    A jak płacić, gdy ja jeżdżę samochodami z różnymi rejestracjami?

  • Waldek (gość)

    Odpowiedź do Kitek : w aplikacji masz jest zakładka POJAZDY . Tutaj możesz wpisać kilka samochodów . I wtedy nieważne którym pojedziesz , system Cię skasuje .

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości