Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Autostrada A2. Kierowców czeka podwyżka opłat. Ile trzeba będzie zapłacić?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Łukasz Gdak Od 2 marca kierowcy samochodów osobowych podróżujący między Koninem a Nowym Tomyślem będą musieli zapłacić 22 zł za przejechanie każdego z trzech 50-kilometrowych odcinków. Zmienią się także stawki dla pozostałych typów pojazdów.

Przejazd pojazdów kategorii 1 (pojazdy o dwóch osiach i motocykle) każdym z trzech 50-kilometrowych odcinków autostrady między Nowym Tomyślem a Koninem będzie kosztować 22 zł brutto (obecnie to wydatek 20 zł). 33 zł wyniesie opłata dla pojazdów kat. 2 (pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami). Obecnie jest to 31 zł.

Drożej zapłacą także kierowcy ciężarówek. Z 47 zł do 50 zł wzrośnie opłata dla pojazdów kat. 3 (pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami). Z 73 zł do 77 zł wzrośnie opłata dla pojazdów kat. 4 (pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami).

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Z 200 do 220 zł wzrosną także opłaty dla pojazdów kategorii 5 (pojazdy nienormatywne.

Przypominamy. Jeszcze na początku 2017 roku obowiązywała stawka 17 zł za 50 km dla aut osobowych. W marcu 2017 roku podniesiono ją do 19 zł, a zaledwie po kilku miesiącach, na początku 2018 roku, opłata wzrosła do 20 zł.

Zobacz także: SUV-y Škody. Kodiaq, Karoq i Kamiq. Trojaczki w komplecie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Grzegorz (gość)

    W ramach protestu wszyscy kierowcy powinni zacząć omijać tą autostradę szerokim łukiem korzystać z innych dróg A Ci którzy zarządzają autostradą niech sami opłacają jej utrzymanie i naprawy

  • faraon (gość)

    Już od stycznia jeżdżę DK92 ;) Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości