Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Autostrada A2 ożyła

Data publikacji: Autor: (maj) - Dziennik Łódzki

Przynajmniej dwa tygodnie poślizgu mają firmy budujące autostradę A2 w województwie łódzkim. Wiosenne prace miały się rozpocząć 1 marca, ale z powodu śnieżyc prawdopodobnie na dobre ruszą dopiero po Wielkanocy.

 

Aby nie tracić cennego czasu, wznowiono część prac, m.in. budowę wiaduktów. Firmy transportowe od kilku dni zwożą materiały potrzebne do budowy drogi. Przez bocznicę kolejową w Strykowie w tym roku przejdzie ponad milion ton kruszyw dla autostrady Emilia – Stryków. Gdy pogoda pozwoli, rozpocznie się przygotowywanie dróg dojazdowych do autostrady.

 

– Nie możemy jeszcze rozpocząć prac ziemnych, ale wykorzystujemy czas na gromadzenie budulca – mówi Piotr Palmowski, zastępca dyrektora łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Od Emilii do Wartkowic już widać pryzmy materiałów.

 

Liczący ponad 100 km odcinek autostrady Konin – Stryków ma być gotowy do końca listopada. Zdaniem Palmowskiego, opóźnienie nie jest duże i termin ukończenia budowy zostanie dotrzymany. Kiedy zrobi się ciepło, prace na budowie będą prowadzone przez całą dobę.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości