Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Autostrada A2. Trzeci pas w Poznaniu

Data publikacji: Autor: Stanisław Rochowicz

Dzisiaj rozpoczną się prace związane z dobudową trzeciego pasa na 16 kilometrowym odcinku autostrady A2  w Poznaniu.

Fot. Wojciech Barczyński Dzisiaj rozpoczną się prace związane z dobudową trzeciego pasa na 16 kilometrowym odcinku autostrady A2 w Poznaniu.

Według informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) do ich podjęcia zobowiązany jest  Koncesjonariusz (Autostrada Wielkopolska SA) w związku z przekroczeniem jak to nazwano „poziomu swobody ruchu” na wyżej wymienionym odcinku.  Prace potrwają do  połowy 2020 roku i będą realizowane etapowo.

GDDKiA jest zarządcą autostrady A2 w ograniczonym zakresie z uwagi na obowiązującą umowę Koncesyjną oraz przepisy ustawy o drogach publicznych. Wynika z nich, że pełnienie funkcji Inwestora należy wyłącznie do Autostrady Wielkopolskiej SA. To do jej praw i obowiązków należy przeprowadzenie procesu inwestycyjnego polegającego na rozbudowie 16 kilometrowego odcinka A2.

Zobacz także: Felgi. Jak o nie zadbać?

 W procesie uzgodnień  dotyczących realizacji tego zadania brali udział przedstawiciele poznańskiego Oddziału GDDKiA, Policji, Zarządców Dróg wszystkich szczebli, Samorządów oraz Koncesjonariusza i Wykonawcy. Plac budowy został przekazany Wykonawcy wybranemu przez AW SA, którym jest  konsorcjum A2Route Sp. z o.o. (Strabag Polska Sp. z o.o., KI One SA.) i to on odpowiada za prawidłowe i czytelne oznakowanie terenu budowy.

Mimo, że w trakcie rozbudowy nadal mają funkcjonować dwa pasy ruchu w każdą stronę, to jednak już od rana, w związku ze zmianą organizacji ruchu, na tym odcinku autostrady tworzą się korki.

Zobacz także: Renault Megane R.S. w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości