Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Autostrada A4. Będzie taniej

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. archiwum Stalexport Autostrada Małopolska S.A. zwiększa rabaty przysługujące użytkownikom przedpłaconej karty zbliżeniowej KartA4 oraz bloczków abonamentowych, jako najszybszych metod płatności. Po uwzględnieniu 10-procentowego rabatu, wysokość opłat dla pojazdów osobowych będzie równa stawce z 2012 r.

Fot. archiwum Analizy czasów obsługi podróżnych na Placach Poboru Opłat, przeprowadzone przez koncesjonariusza po wprowadzeniu w styczniu karty zbliżeniowej wykazały, że KartA4 i abonamenty to bezkonkurencyjne metody wnoszenia opłat za podróż autostradą A4 Katowice-Kraków pod względem szybkości obsługi podróżnych. W ramach polityki zwiększania przepustowości PPO, władze spółki zdecydowały o promowaniu używania tych metod większym rabatem niż obowiązujące obecnie 5 procent.

Od 15 marca przy zakupie kart zbliżeniowych lub doładowania do nich oraz przy zakupie abonamentów obowiązywać będzie 10 proc. rabat dla każdej kategorii pojazdów. Do 20 szt. zmniejszona zostanie minimalna liczba impulsów (przejazdów) na karcie zbliżeniowej oraz liczba abonamentów w bloczkach. Abonamenty pojawią się w sprzedaży ponownie 15 marca br. (zostały wycofane po wprowadzeniu KartA4).

– Uruchamiając sprzedaż karty zbliżeniowej KartA4, zakładaliśmy, że pod względem czasu transakcji mocno wyprzedzi ona abonamenty. W praktyce okazało się, że są to czasy porównywalne. Postanowiliśmy zaoferować obie formy płatności, jako zdecydowanie szybsze od płatności kartami płatniczymi czy gotówką. Promując je, chcemy skrócić czas postoju na Placach Poboru Opłat do minimum – mówi Rafał Czechowski, rzecznik SAM SA.

Zobacz także: Genewa 2016. Premiery aut na 86. salonie samochodowym

Żeby jeszcze bardziej usprawnić korzystanie z najszybszychmetod płatności, dla posiadaczy abonamentów i KartA4 wyznaczona zostanie jedna bramka na każdym Placu Poboru Opłat, tj. bramka nr 5 lub nr 14 – w zależności od kierunku jazdy. W dalszym ciągu abonamenty i KartA4 będą akceptowane także na pozostałych bramkach. Wyjątkiem są skrajne, lewe bramki samoobsługowe, gdzie możliwa jest płatność wyłącznie kartami bankowymi, paliwowymi i kartami zbliżeniowymi.

Posiadacze kartA4 z pełnymi, nienaruszonymi pakietami impulsów, zakupionymi w cenach obowiązujących do 15 marca br. oraz posiadacze kompletnych i ważnych bloczków abonamentowych będą mogli je zwrócić i kupić pakiety impulsów czy abonamenty z 10% rabatem.

Obecnie za przejechanie całego odcinka autostrady Katowice-Kraków kierowcy aut osobowych płacą 20 zł - po 10 zł na każdej bramce. Posiadacze abonamentów i kart zbliżeniowych zapłacą na każdej z bramek o złotówkę taniej.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości