Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Autostrada A4. Czy będzie horror w czasie remontu?

Data publikacji: Autor: Stanisław Rochowicz

Okres wakacji, jest też bardzo często okresem intensywnych napraw dróg. Prawdziwy horror mogą przeżyć w ten weekend nie tylko ci, którzy wybierają się nad morze, ale także osoby podróżujące odcinkiem autostrady A4 w województwie opolskim.

Fot. Jarosław Jakubczak Okres wakacji, jest też bardzo często okresem intensywnych napraw dróg. Prawdziwy horror mogą przeżyć w ten weekend nie tylko ci, którzy wybierają się nad morze, ale także osoby podróżujące odcinkiem autostrady A4 w województwie opolskim.

W sobotę 8 sierpnia ze względu na remont i modernizację drogi zostanie zamknięta północna jezdnia autostrady A4 (kierunek Wrocław), który będzie realizowany na ponad 12-kilometrowym odcinku, pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle. Podczas prowadzenia prac jezdnia północna (w kierunku Wrocławia) będzie całkowicie zamknięta. Ruch będzie odbywał się dwukierunkowo jezdnią południową w kierunku Katowic. Do odseparowania przeciwnych kierunków ruchu zastosowane będą bariery separacyjne.

W ramach prac wydłużony zostanie istniejący przejazd awaryjny oraz wymienione zostaną warstwy konstrukcyjne nawierzchni jezdni północnej autostrady A4 (ścieralna i wiążąca).

Już od minionej środy wykonawca wprowadza w terenie zmianę organizacji ruchu, która polega na ustawianiu barier separacyjnych na jezdni południowej (w Kierunku Katowic).

Zobacz także: Jazda podczas burzy. O czym trzeba pamiętać?

GDDKiA przewiduje, że podczas prowadzenia prac będą tworzyć się zatory. Aby ograniczyć ich długość zdecydowano, że prace remontowe będą prowadzone w dwóch etapach:
ETAP 1 odc. od km 256,7 do km 264 - przekrój „2+1” na odcinku od km 256,7 do km 260,3 (Odcinek 1 po dwa pasy ruchu w kierunku Wrocławia i jeden pas w kierunku Katowic), a następnie poprowadzenie ruchu w przekroju „2+2” po jezdni południowej na odcinku od km 260,3 do km 264 (Odcinek 2 po dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i kierunku Wrocławia).
ETAP 2 odc. od km 264 do km 269,5 - przekrój „2+2” na wysokości MOP Góra Św. Anny oraz na odcinku od Góry Św. Anny w kierunku węzła Kędzierzyn-Koźle - po dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i kierunku Wrocławia. Przy tym etapie realizacji robót zostanie zamknięty MOP Wysoka; wjazd i wyjazd z MOP-u Góra Św. Anny zostanie utrzymany.

Zakończenie prac na remontowanym odcinku autostrady A4 planowane jest w listopadzie br.

W trakcie remontu na odcinkach dojazdowych do odcinka prowadzonych robót oraz na całej długości remontowanego odcinka jezdni południowej w pasie rozdziału w odstępach 1 km będzie wystawiona woda dla podróżnych. Podczas prowadzenia prac będą występowały utrudnienia w postaci tymczasowej zmiany organizacji ruch oraz ograniczenia prędkości. Informacje przypominające o prowadzonym remoncie będą wyświetlane na tablicach informacyjnych.

Nad morze

Koszmar korków przeżyją pewnie także kierowcy podróżujący z centrum kraju nad morze. Autostrada A1 tradycyjnie jest blokowana w punktach poboru opłat. Osoby wybierające alternatywną trasę w postaci drogi S7 również staną w zatorach. Od Płońska bowiem aż do węzła w Napierkach, trwają intensywne prace związane z budową kolejnego odcinka trasy S7.

Zobacz także: Tak prezentuje się pickup Forda w nowej wersji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości