Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Autostrada A4. Jak ominąc korki pod Wrocławiem?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. GDDKiA Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przypomina o trwającym remoncie autostrady A4 w rejonie Punktu Poboru Opłat Karwiany i tworzących się w związku z tym zatorach. Obecnie wyłączone z ruchu są trzy bramki na jezdni w kierunku Katowic, a ruch w rejonie PPO odbywa się jezdnią do Wrocławia w obu kierunkach.

Drogowcy apelują do kierowców podróżujących w kierunku Opola i Katowic o zjeżdżanie z autostrady możliwie jak najwcześniej i korzystanie z dróg alternatywnych lub wyznaczonego objazdu zalecanego dla pojazdów do 3,5 t.

W celu jak najlepszego przepływu informacji o tworzących się zatorach, na znakach zmiennej treści nad autostradą, wyświetlane są informacje o długości zatoru przed PPO Karwiany. Takie informacje będą wyświetlane na tablicach już od Zgorzelca, aby kierowcy mogli odpowiednio wcześniej zjechać z autostrady. Dodatkowo przed węzłem Kąty Wrocławskie oraz Pietrzykowice ustawione zostały tablice mobilne informujące o zatorze i objeździe dla pojazdów o masie 3,5 t.

Dla kierowców stojących w zatorze zapewniona została woda pitna, która jest zlokalizowana w pasie rozdziału autostrady w okolicach przejazdów awaryjnych przed i za PPO.

Zobacz także: Kogo dotyczą nowe znaki drogowe?

Przejazdy pojazdów nienormatywnych w czasie trwania remontu na PPO Karwiany nie są możliwe. W związku z pojawiającymi się przypadkami prób przejechania przez remontowany odcinek pojazdów nienormatywnych, Inspekcja Transportu Drogowego może przeprowadzać kontrole.

Remont autostrady A4 w rejonie PPO Karwiany jest już ostatnim etapem prac na odcinku od Przylesia (granica z województwem opolskim) do Wrocławia. W poprzednich latach wyremontowaliśmy prawie 80 km autostrady na tym odcinku. Został około kilometrowy fragment w obrębie PPO Karwiany, a zakończenie prac planowane jest w pierwszym tygodniu lipca.

Zobacz także: Testujemy Volkswagena Polo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości