Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Autostrada A4 Katowice-Kraków. Pierwszy etap remontu dobiega końca

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Archiwum Prowadzony od 4 maja remont czterokilometrowego odcinka pomiędzy Placem Poboru Opłat w Balicach a Węzłem Rudno, na jezdni w kierunku Katowic dobiega końca. W związku z pracami przygotowawczymi do remontu sąsiedniej jezdni w kierunku Krakowa, od 10 czerwca od godz. 20 na tym samym odcinku A4 Katowice-Kraków obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu.

Fot. Archiwum Pierwszy etap remontu części nawierzchni autostrady A4 Katowice-Kraków przebiegł zgodnie z harmonogramem. Taka sama organizacja ruchu i zachowanie dwóch pasów w każdym kierunku będą obowiązywać podczas prac przy każdym kolejnym odcinku. Od 11 czerwca do 22 lipca wymieniana będzie nawierzchnia na jezdni w kierunku Krakowa, na odcinku 4 km pomiędzy Węzłem Rudno, a Placem Poboru Opłat w Balicach (km od 386+450 do 390+400).

W piątek, 10 czerwca, około godziny 20.00 rozpoczną się prace związane z przełożeniem stalowych barier bezpieczeństwa oraz oznakowaniem nowej organizacji ruchu. Potrwają one do godzin wieczornych 11 czerwca. W tym czasie na obu jezdniach autostrady A4 Katowice-Kraków czynny będzie tylko jeden pas ruchu. Wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 80 km/h. Dwa pasy ruchu w każdym kierunku mają być z powrotem czynne od godzin wieczornych 11 czerwca.

– Prace związane z wymianą nawierzchni prowadzimy w taki sposób, aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców. Przez ostatni miesiąc użytkownicy naszego odcinka autostrady A4 mogli się przekonać, że remontowane odcinki jezdni są stosunkowo krótkie, a remont przebiega z zachowaniem dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Wyjątek stanowią krótkotrwałe okresy związane z przestawieniem stalowych barier bezpieczeństwa, rozdzielających przeciwne kierunki ruchu – wyjaśnia Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska.

Redakcja poleca:

- Fiat Tipo. Test oszczędnej wersji 1.6 MultiJet
- Ergonomia wnętrza. Od niego zależy bezpieczeństwo!

- Spektakularny sukces nowego modelu. Kolejki w salonach!

Podczas remontu na jezdni do Katowic czynne będą dwa pasy ruchu w kierunku Katowic i jeden pas w kierunku Krakowa. Na jezdni w kierunku Krakowa jeden pas ruchu będzie zamknięty, drugi będzie przejezdny. Sporadycznie, ze względów technologicznych, wymagane będzie krótkotrwałe zamykanie pojedynczych pasów ruchu.

Remont tego odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków zakończy się 22 lipca br. Na czas Światowych Dni Młodzieży prace zostaną przerwane. 2 sierpnia br. rozpocznie się wymiana nawierzchni na odcinku jezdni do Katowic pomiędzy Węzłami Jeleń i Balin, a następnie w rejonie Węzła Brzęczkowice w Mysłowicach, także na jezdni w kierunku do Katowic.

Kontrakt na wymianę 59,85 km z ok. 122 km nawierzchni obu jezdni autostrady A4 Katowice-Kraków jest wart 40,23 mln zł. Całość prac ma zakończyć się w listopadzie 2017 roku. 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości