Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Autostrada A4. Kolejna podwyżka dla kierowców?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Arkadiusz Gola Spółka Stalexport Autostrada Małopolska wystąpiła do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z wnioskiem o wydanie zgody na podwyższenie opłat. Więcej mają zapłacić kierowcy aut osobowych i dostawczych.

Planowane podwyżki dotyczą pojazdów kategorii 1 (z wyłączeniem motocykli), czyli samochodów osobowych czy dostawczych. Miałyby zacząć obowiązywać od 1 października.

Zamiast 10 zł trzeba będzie wydać 12 zł na bramkach w Mysłowicach i Balicach. Więcej zapłacą też kierowcy korzystający z płatności automatycznych. Chodzi o auta, które za przejazd płacą za pomocą rozwiązania A4Go oraz videotollingu, gdzie opłata pobierana na podstawie odczytu tablicy rejestracyjnej pojazdu. Planuje się, że w tym przypadku stawka wzrośnie z 7 do 8 zł. Stawki opłat dla pojazdów z pozostałych kategorii mają być niezmienne.

Spółka Stalexport Autostrada Małopolska informuje, że od początku roku do 26 lipca natężenie ruchu na A4 między Katowicami a Krakowem było średnio o 23,2 proc. mniejsze niż w tym samym czasie rok wcześniej. Aut osobowych było mniej średnio o 25,3 proc., a ciężarówek 12,6 proc.

Zobacz także: Dwa modele Fiata w nowej odsłonie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Somo (gość)

    Czy jak będzie podwyżka to będzie większy ruch.. wtedy nie wytrzymają. Teraz mają problem z obsługą a co po podwyzce

  • Olasi

    -Chcesz się umówić na SZYBKI SEKS BEZ ŻADNYCH ZOBOWIĄZAŃ? Legendarny portal otworzył ponownie rejestracje. To najstarszy portal erotyczny do umawiania. Tysiące zweryfikowanych profili i lata doświadczenia na rynku czynią serwis numerem jeden! www.lexlale.com.pl

  • Tom (gość)

    W Niemczech 1 litr diesla kosztuje średnio 1 euro

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości