Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Autostrada A4. Kolejny zakaz dla kierowców

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Paweł Chwał Od węzła Kraków Bieżanów do węzła Brzesko samochody ciężarowe nie mogą już wyprzedzać innych pojazdów. Wprowadzony właśnie zakaz dotyczy też kierowców autobusów. To kolejny taki odcinek.

Dodatkowe oznakowanie zostało wprowadzone w związku z wnioskiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zobacz także: Jazda po rondzie. Kto ma pierwszeństwo?

Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału GDDKiA informuje, że zmiana w organizacji ruchu ma poprawić bezpieczeństwo uporządkować ruch i poprawić jego płynność.

Na odcinku A4 pomiędzy węzłami Kraków Bieżanów i Targowisko średni dobowy ruch jest na poziomie 34 022 pojazdów na dobę, pomiędzy węzłami Targowisko a Bochnia - 30 638 pojazdów na dobę, natomiast na odcinku Bochnia – Brzesko to 26 706 pojazdów na dobę, z dużym udziałem samochodów ciężarowych.

Przypomnijmy, że od czerwca ubiegłego roku ciężarówki nie mogą wyprzedzać również na dolnośląskim odcinku A4, między Wrocławiem a Legnicą.

Zobacz także: Kia Picanto w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • kierowca (gość)

    a ja was pierdole i te wasze zakazy wolnosc umyslu ponad wszystko i dlugosc komentarza za dluga to jest taki inteligentny za to

  • kierowca (gość)

    a ja was pierdole i te wasze zakazy wolnosc umyslu ponad wszystko i dlugosc komentarza za dluga to jest taki inteligentny za to

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości