Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Autostrada A4. Przejazd bez opłat? GITD wyjaśnia

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Janusz Wójtowicz Od 3 listopada za przejazd po A4 między Wrocławiem a Gliwicami nie będziemy płacić. Ta informacja wywołała poruszenie wśród kierowców. Do sprawy odniósł się Generalny Inspektorat Transportu Drogowego.

3 listopada 2018 roku zarządzanie Krajowym Systemem Poboru Opłat ma przejąć Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Do tej pory systemem zarządzał prywatny operator Kapsch.

GITD uspokaja. 5 października 2018 r. wyłonił już nowego wykonawcę - firmę Intertoll Construction Sp. z o.o., która będzie świadczyła usługi manualnego poboru opłaty za przejazd i usługi utrzymania MSPO na odcinku autostrady: A4 Wrocław – Sośnica. Postępowanie zostało przeprowadzone w trybie zamówienia z wolnej ręki na postawie art. 67 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp.

Zobacz także: Samochód w firmie. Będą zmiany w rozliczaniu

GITD informuje, że zapewniona zostanie również ciągłość poboru opłaty na autostradzie A2 Konin – Stryków. 2 października 2018 r. GITD podpisał umowę na realizację zadania z Intertoll Construction Sp. z o.o.

Zmiany operatora od 3 listopada 2018 r. nie powinni odczuć użytkownicy dróg. Nie wpłynie ona na wysokość opłat, ani na sposób ich pobierania.

Zobacz także: Jak zadbać o akumulator?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości