Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Autostrada A4. Ruch wstrzymany przez... łabędzia

Data publikacji: Autor: Paweł Piątek/Policja

Wczoraj na autostradzie A4 w rejonie miejscowości Jaźwiny, w powiecie dębickim doszło do nietypowej interwencji policji. Okazało się, że siedzący na jezdni łabędź, zablokował jeden z pasów autostrady. Ptak trafił pod opiekę weterynarza.
Fot. Policja Wczoraj na autostradzie A4 w rejonie miejscowości Jaźwiny, w powiecie dębickim doszło do nietypowej interwencji policji. Okazało się, że siedzący na jezdni łabędź, zablokował jeden z pasów autostrady. Ptak trafił pod opiekę weterynarza.

Wczoraj około godz. 11, kierowcy zaalarmowali policję, że w Jaźwinach na autostradzie znajduje się ranny łabędź. Na miejsce pojechał patrol dębickiej drogówki. Wezwano pracowników zakładu komunalnego, którzy wspólnie z policjantami złapali łabędzia. Ptak został przekazany pod opiekę weterynarza.

Podczas interwencji ruch na autostradzie A4, w kierunku Rzeszowa, odbywał się tylko jednym pasem. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, jak również służb interweniujących.

Zobacz także: Prawo jazdy. Kategoria B i ciągnięcie przyczepy

Policjanci przypominają, że dzikie zwierzęta mogą zachowywać się agresywnie, gdy czują się zagrożone mogą zaatakować i spowodować obrażenia u człowieka. W przypadku odnalezienia rannego zwierzęcia, poinformujmy odpowiednie służby i nie podejmujmy samodzielnych prób jego ratowania.

Zobacz także: Skoda Kodiaq po kosmetycznych zmianach na 2021 rok

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości