Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Autostrada A4. Sprawniej przez bramki

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Archiwum Od 4 stycznia zamiast dotychczasowych abonamentów na przejazd A4 Katowice-Kraków sprzedawane są zbliżeniowe karty - KartA4, dedykowane przede wszystkim kierowcom regularnie podróżującym tym odcinkiem autostrady.

Fot. Archiwum Ruch na autostradzie A4 Katowice-Kraków stale rośnie – już w tej chwili co minutę przez bramki przejeżdża kilkadziesiąt pojazdów. W odpowiedzi na ten stan rzeczy, zarządca autostrady od paru lat konsekwentnie realizuje kompleksowy projekt zwiększania przepustowości Placów Poboru Opłat. Uruchomienie płatności KartA4 było ostatnim etapem tego przedsięwzięcia.

– Na przestrzeni ostatnich lat podjęliśmy szereg działań z myślą o zwiększeniu komfortu podróżowania A4 Katowice-Kraków. Poszerzyliśmy oba Place Poboru Opłat o cztery dodatkowe pasy ruchu i stanowiska do obsługi pojazdów, pod dwa w kierunku Katowic i Krakowa. Wymieniliśmy urządzenia poboru opłat, co pozwoliło na wprowadzenie szybszych i wygodniejszych metod dokonywania płatności, przy użyciu kart bankowych, flotowych, paliwowych, aż wreszcie zbliżeniowej KartA4. Dodatkowo, w każdym kierunku na skrajnym lewym pasie ruchu pojawiły się stanowiska samoobsługowe, na których można płacić samodzielnie wszystkimi kartami, również KartA4 – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Zobacz także: ROW 1964 Rybnik wznowił treningi

Klienci mogą rejestrować się i kupować nowe karty w sklepie internetowym, bądź w Punktach Obsługi Klienta w Mysłowicach i w Balicach. Uprawnienia do przejazdów autostradą zapisywane będą na koncie klienta w postaci impulsów przypisanych do karty. Jeden impuls pozwoli na przejazd przez jeden Plac Poboru Opłat: w Mysłowicach lub w Balicach. Impulsy, sprzedawane w pakietach, można będzie w dowolnym momencie dokupić, czyli doładować daną kartę. Konto na stronie www.karta4.pl umożliwi każdemu użytkownikowi doładowanie karty, śledzenie dotychczasowych transakcji, liczby impulsów do wykorzystania, a nawet dat przejazdów przez konkretne bramki autostradowe. Kierowcy będą mogli również samodzielnie zablokować kartę w przypadku jej zagubienia lub kradzieży.

Karty wraz z impulsami będzie można także zamówić, korzystając z formularza sprzedaży opublikowanego na stronie internetowej www.autostrada-a4.com.pl  lub przesyłając zamówienie mailem na adres któregoś z Punktów Obsługi Klienta.

Nowością są cztery rodzaje kart: dla pojazdów kat. 1 (samochody osobowe), osobno dla pojazdów kat. 2 i osobno dla pojazdów kat. 3 oraz dla pojazdów kat. 4. Dotychczas dla pojazdów kat. 2 i 3 sprzedawano jeden rodzaj abonamentów.

KartA4 niesie ze sobą szereg korzyści zarówno dla użytkowników prywatnych, jak i dla firm. Przede wszystkim –  oszczędność czasu, ale również pieniędzy – przewidziano bowiem 5% rabatu przy zakupie kart z impulsami dla pojazdów kategorii 1. Kupując kartę lub doładowując ją, kierowca otrzyma jedną fakturę VAT, rozliczając się, nie będzie musiał każdorazowo księgować paragonu za pojedynczy przejazd.  

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości