Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Autostrada A4. Zmiany dla kierowców

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. materiały prasowe W piątek 9 czerwca, na autostradzie A4 Katowice-Kraków oddano do użytku węzeł Rudno. Po rozbudowie umożliwia on kierowcom poruszanie się we wszystkich kierunkach jazdy.

Prace budowlane na węźle Rudno zakończyły się w I kwartale br. Do chwili obecnej trwał proces pozyskiwania niezbędnych pozwoleń i decyzji administracyjnych, bez których niemożliwe było oddanie węzła do użytku w pełnym zakresie.

– Dla gmin Alwernia, Krzeszowice i Spytkowice oraz powiatów krakowskiego i chrzanowskiego rozbudowa Węzła Rudno to kluczowa z punktu widzenia rozwoju gospodarczego inwestycja drogowa. Przedsiębiorcy i mieszkańcy tych terenów mogą łatwiej i wygodniej wjechać na A4 oraz zjechać z autostrady w kierunku gmin. Dobra współpraca z samorządowcami oraz wojewodą małopolskim była przesłanką tego, że inwestycję tę mogliśmy zrealizować wcześniej, niż było to planowane pierwotnie – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Redakcja poleca:

Policja współtworzy nawigację. Co to oznacza dla kierowców?
Auto jak telefon. Czy trudno opanować jego funkcje?
Kierowca w niewłaściwych butach? Nawet 200 euro mandatu

Zobacz także: Test atrakcyjnego vana dla rodziny

Video: materiał informacyjny marki Citroen

Polecamy: Co ma do zaoferowania Volkswagen up!?

Przed rozpoczęciem inwestycji węzeł Rudno umożliwiał zjazd z A4 z kierunku Katowic na drogę powiatową relacji Krzeszowice-Alwernia oraz wjazd na autostradę w kierunku Krakowa z drogi Krzeszowice-Alwernia. W ramach przebudowy do węzła po północnej stronie autostrady zostały dobudowane łącznice oraz rondo umożliwiające zjazd z autostrady od strony Krakowa na drogę do Krzeszowic czy Alwerni oraz wjazd na A4 z drogi prowadzącej od Alwerni lub Krzeszowic w kierunku Katowic. Wykonano również oświetlenie drogowe na rondzie oraz na przyległych do ronda odcinkach przejściowych, zarówno wzdłuż nowych łącznic, jak i wzdłuż drogi powiatowej.

Projekt rozbudowy węzła Rudno był realizowany od sierpnia 2015 roku, w ramach kontraktu o wartości ok. 22,3 mln zł, pod nazwą: „Rozbudowa Węzła Mysłowice i budowa Węzła Rudno na autostradzie A4 Katowice-Kraków”. Rozbudowany węzeł Mysłowice, również umożliwiający realizację wszystkich relacji skrętnych, został oddany do użytku w listopadzie 2016 roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Tomasz (gość)

    Mieszkam przy tym węźle. Z autostrady i tak mało kto korzysta bo 30km dalej trzeba stanąć w korku i do tego zapłacić 10zł

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości