Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Autostrada A4. Zwolnienie z opłat za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków wszystkich pojazdów z ukraińskimi tablicami rejestracyjnymi

Data publikacji: Autor: Paweł Piątek

Fot. Jarosław Jakubczak Jak informuje koncesjonariusz odcinka autostrady A4 - Stalexport Autostrada Małoipolska od dziś na płatnym odcinku autostrady A4 - Katowice - Kraków, pojazdy wszystkich kategorii z ukraińskimi numerami rejestracyjnymi zostaną zwolnione z opłat.

Ponadto z opłat zostaną także zwolnione pojazdy lub grupy pojazdów zgłoszone przez organizacje pozarządowe, w rozumieniu ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z 24 kwietnia 2003 r., jako niosące pomoc dla obywateli Ukrainy.

Zobacz także: Prawo jazdy. Czy można zobaczyć nagranie z przebiegu egzaminu?

Zwolnienie będzie obowiązywało do 31 marca 2022 roku.

Jak poinformował redakcję motofakty.pl Rafał Czechowski - rzecznik SAM SA:

Intencją Stalexport Autostrada Małopolska jest wsparcie uchodźców z Ukrainy i Polaków, którzy angażują się w niesienie pomocy.

Dlatego pojazdy zarejestrowane w Polsce i zgłoszone przez organizacje pozarządowe do koncesjonariusza, jak i zgłoszone uprzednio konwoje z pomocą przejeżdżają przez bramki na A4 Katowice - Kraków bezpłatnie.

Osoby prywatne podróżujące A4 Katowice – Kraków w celach pomocowych związanych z sytuacją w Ukrainie, mają więc możliwość zwolnienia z opłaty za pośrednictwem wybranej organizacji pożytku publicznego, która może zgłosić taki pojazd.

 

Zobacz także: Tak prezentuje się Volkswagen ID.5

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości