Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Autostrada. Czy na niemieckich autostradach pojawi się limit prędkości? Jest decyzja

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Archiwum Co jakiś czas pojawiają się pomysły na wprowadzenie limitu prędkości na niemieckich autostradach, uzasadnianego aspektami związanymi z bezpieczeństwem i ekologią. Temat powrócił kolejny raz.

Partia Zielonych domagała się. aby od 1 stycznia 2020 roku na sieci niemieckich autostrad obowiązywała prędkość maksymalna 130 km/h. Zmiana była argumentowana nie tylko z uwagi na ochronę środowiska, ale również ze względów bezpieczeństwa. Zwrócono także uwagę, że wprowadzenie ograniczeń musi nastąpić w związku z rozwojem autonomicznych pojazdów.

Redakcja poleca: Prawo jazdy. Co oznaczają kody w dokumencie?

Po burzliwym głosowaniu Bundestag odrzucił propozycję wprowadzenia ograniczeń prędkości. Przekonywano,że podobnie jak w Polsce, autostrady stanowią najbezpieczniejszą grupę dróg w Niemczech, więc rzeczywiste działania dotyczące poprawy stanu bezpieczeństwa powinny być raczej skierowane w kierunku dróg lokalnych. Zastanawiano się także nad problemem egzekwowania ewentualnych ograniczeń.

Niemcy to jedyny kraj w Unii Europejskiej, gdzie na autostradach nie obowiązuje limit prędkości. Za wprowadzeniem limitów opowiedziało się 126 posłów, przeciwko było aż 498.

autostrady stanowią najbezpieczniejszą grupę dróg w Niemczech, więc rzeczywiste działania dotyczące poprawy stanu bezpieczeństwa powinny być raczej skierowane w kierunku dróg lokalnych

Czytaj więcej na https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-autostrady-pozostana-ostoja-rozpasania,nId,3287529#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Kazimierz57 (gość)

  Przecież już są ograniczenia na autostradach niemieckich !! Do Berlin wyłączono z eksploatacji w 5(pięciu) lub 8(ośmiu) odcinkach. Wprowadzono ograniczenia do 100 km/h albo jeszcze gorzej do 60 km/h....Ale? Nikt QURROSAWA nie psioczy !

 • hk (gość)

  Niech ktoś wytłumacz dlaczego na granicy stoi tablica informacyjna autostrada 130 km.Wjeźdzając od Holandii tak samo.

 • Kierowca (gość)

  Hk, ten znak z napisem 130 jest na niebiesko, jest to sugerowana prędkość poruszania się po niemieckiej autostradzie. Póki nie pojawi się czerwony znak ograniczenia prędkości puty możesz grzać ile fabryka dała.

 • To jest takie PiSiorskie (gość)

  A kiedy uwolnienie prędkości w Polsce?

 • Henio (gość)

  Gościu z 9:10! Najpierw niech nasze "autostrady" zaczną przypominać te z zachodu, a nie wąskie dwupasmówki w stylu ekspresówek. Wtedy będzie można dyskutować o podwyższeniu prędkości!

 • Hmajs (gość)

  9:10 - podziękuj Tuskowi za wyrób autostradopodobny, po czymś takim bez limitu? - no raczej żaden urzędas nie wyda na to zgody.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości