Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Autostradą na sygnale

Data publikacji: Autor: RD - Gazeta Poznańska

Ponad 800 pojazdów uprzywilejowanych przejeżdża co miesiąc autostradą A2.

 

- Ponieważ na punktach poboru opłat mamy całodobowy monitoring, wiemy, ile i jakie pojazdy uprzywilejowane przejeżdżają autostradą. Przez dwa lata jej funkcjonowania nie zdarzyło się, by pojazd jadący na sygnale musiał płacić za przejazd. W kilku przypadkach doszło do krótkiej wymiany zdań między kasjerkami a kierowcami. Było tak, ponieważ światła na samochodach nie były włączone – mówi Zofia Kwiatkowska, rzecznik Autostrady Wielkopolskiej SA.

 

Najczęściej poruszają się po A2 pogotowie ratunkowe (450 razy), policja (250 razy), a strażacy 50 razy. O problemie mówiono po programie TVP3, w którym pokazywano, że strażacy mieli płacić za przejazd A2.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • Szybki (gość)

    To ładnie sie w tym kraju dzieje skoro juz za autostrady Karetki pogotowia maja placic gdy nie jezdza chociazby na sygnale, taki patrol karetki Jest wskazany moim zdaniem nawet bez interwencji nigdy nie wiadomo co sie wydarzy na drodze a oplacanie za przejazd spowalnia interwencje sluzb uprzywilejownych czyli i patrole ich sa powolniejsze a zarazem mniej skuteczne. Moim zdaniem powinny byc te pojazdy zwolnione z oplat niezaleznie czy maja wlaczony sygnal czy tez nie. Bzdura jest woogule opłata za przejazd ale to juz inna bajka. Pozdrawiam Krzysiek K.

  • j (gość)

    Powinni płacić wszyscy!Nawet ci co nie mają samochodów i ci co mają a nie jeżdżą po autostradach.Proponuje opodatkować wszystkich Polaków po 1000zł miesięcznie za autostrady w PRLu za sam fakt istnienia tych niby-autostrad.Witamy w kraju wariatów!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości