Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Autostrada widmo

Data publikacji: Autor: AGA - Gazeta Poznańska

Fot. M. Nowak: Na żadnym, nawet największym skrzyżowaniu w mieście, nie ma informacji, jak dojechać do wjazdu na wybudowaną niedawno autostradę A2.

Choć o budowie i otwarciu nowego odcinka autostrady A2 z Poznania do Nowego Tomyśla było bardzo głośno, wielu kierowców wciąż błądzi w poszukiwaniu tej drogi.

 Fot. M. Nowak: Na ¿adnym, nawet najwiêkszym skrzy¿owaniu w mie¶cie, nie ma informacji, jak dojechaæ do wjazdu na wybudowan± niedawno autostradê A2.

Tak jest w okolicach Nowego Tomyśla. Problem z oznakowaniem nie jest obcy lokalnym samorządowcom, ale to nie oni mają wpływ na jego rozwiązanie. Do porozumienia muszą dojść Autostrada Wielkopolska SA i Wojewódzki Zarząd Dróg.

– Autostrada Wielkopolska jest administratorem jedynie terenu należącego do tzw. pasa drogowego autostrady i tylko na autostradzie za zgodą Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ma prawo umieszczania tzw. oznakowania pionowego. Problem braku odpowiedniego oznakowania dojazdu do autostrady od strony Nowego Tomyśla podlega administratorowi tamtych terenów, czyli WZDW. Autostrada Wielkopolska w żadnym wypadku nie może ingerować w zakres obowiązków WZDW, dotyczących organizacji ruchu i oznakowania. Obecnie w tej sprawie prowadzimy ro-zmowy z zarządem WZDW – poinformowała Zofia Kwiatkowska, rzecznik prasowy Autostrady Wielkopolskiej SA.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości