Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Autostradowe poprawki

Data publikacji: Autor: AK - Gazeta Poznańska

Dodatkowe roboty na 6-kilometrowym odcinku autostrady A2 w dolinie Neru narzuciła Unia Europejska inwestorowi – Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad. Wiążą się one z programem Natura 2000, którym objęta jest dolina Warty i Neru, zasiedlona przez wodne ptaki.

 

Budowa autostrady Konin-Stryków jest w blisko 80 proc. finansowana z Funduszu Spójności UE, dlatego strona polska musi te zmiany respektować.

 

– Musimy zmienić przekrój poprzeczny autostrady na liczącym 6 km odcinku i zamontować dodatkowe 11 km ekranów. Projekt jest już gotowy – informuje Piotr Chodorowski, zastępca dyrektora GDDKiA w Poznaniu.

 

– Jest trochę późno, ale jeszcze można wprowadzić zmiany. Wiąże się to z poszerzeniem nasypu tak, aby zmieściły się na nim ekrany – wyjaśnia Grzegorz Florczyk, dyrektor techniczny Strabagu, głównego wykonawcy wielkopolskich odcinków autostrady A2.

 

Jeśli prezes Urzędu Zamówień Publicznych zgodzi się, by na dodatkowe roboty nie ogłaszać przetargów, to ich wykonawcą będzie Strabag. Kontrakt zostanie wówczas rozszerzony nie tylko o ekrany, ale – wiele na to wskazuje – również o kładkę dla zwierząt w Daniszewie, tunel dla pieszych w Beznazwie i drugi zjazd z węzła Koło przez Ruszków, wynegocjowane już po rozpoczęciu inwestycji.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości