Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Badanie techniczne. Wykonywał przegląd nie będąc na stacji diagnostycznej

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / GITD

Fot. GITD Autobus turystyczny bez ważnego badania technicznego zatrzymał do kontroli patrol dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Uwagę funkcjonariuszy zwróciły też poprzednie daty przeglądów technicznych pojazdu.

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili wspólne kontrole z policją na dolnośląskim odcinku autostrady A4. Jednym z zatrzymanych pojazdów był autobus należący do polskiego przewoźnika, którym kierowca wracał z Belgii do Krakowa.

Autokar nie miał ważnego przeglądu technicznego – ostatnie badanie techniczne obowiązywało do 8 listopada bieżącego roku. Z tego powodu wobec przewoźnika oraz osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie toczy się postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

Zobacz także: Elektryczny Ford Mustang

Wątpliwości inspektorów ITD wzbudziły również poprzednie daty przeglądów technicznych autobusu. Dokładna analiza danych z tachografu cyfrowego, w zestawieniu z danymi w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców wykazała, że co najmniej w dwóch przypadkach autobus miał rzekomo przechodzić przeglądy techniczne w polskiej stacji diagnostycznej, mimo że znajdował się na pograniczu Francji i Szwajcarii.

Okoliczności badań technicznych wykonywanych na odległość  wyjaśniają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

Zobacz także: Kia Stonic w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości